1.03.2021 Aktualności, Historia, Wydarzenia

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Spot informacyjny

W 2011 roku, dzięki staraniom Instytutu Pamięci Narodowej, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto poświęcone jest pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy stawili opór sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaprezentujemy film o nieznanej historii żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego. 

YouTube | Facebook  | Instagram  |  Twitter

 


Długa Noc Literatury – czytania i rozmowy

8 krajów, 8 autorów, 8 światów. Podczas Długiej Nocy Literatury z okazji czeskiej prezydencji w UE, spotkają się poeci i pisarze z Francji, Polski, Czech, Słowenii, Szwecji, Węgier, Szwajcarii i Słowacji.
21 10.2022 Literatura, Wydarzenia

Otwarcie wystawy plenerowej „Mamo, ja nie chcę

Wystawa ta jest świadectwem wojny oczami dzieci. Pokazuje, że w dla dzieci wojna zawsze wygląda tak samo strasznie. Niezależnie od czasu i miejsca jest to wielkie zło, które dotyka najmłodszych.
22 09.2022 Aktualności

Koncert Belle Ting i Paula Kropfitscha, kandydatów

Z okazji tegorocznego XVI Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego Instytut Polski zorganizował koncert z udziałem dwóch skrzypków reprezentujących Austrię, którzy zakwalifikowały się do konkursu.
16 09.2022 Aktualności