19.04.2021 Aktualności, Inne

Uroczystość złożenia kwiatów w 78. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

W 78. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim pod pomnikiem ofiar Holocaustu na Judenplatz w Wiedniu miała miejsce symboliczna uroczystość złożenia kwiatów.
W 78. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim pod pomnikiem ofiar Holocaustu na Judenplatz w Wiedniu miała miejsce symboliczna uroczystość złożenia kwiatów. W uroczystości udział wzięli Herta Margareta Habsburg-Lothringen wraz z małżonkien Sandorem Habsburg-Lothringen, Elke Kellner, dyrektor zarządzająca ICOM Österreich z siedzibą przy Muzeum Żydowskim w Wiedniu, oraz Univ.-Prof. Mag. Dr. Gerhard Langer, przedstawiciel Instytutu Judaistyki Uniwersytetu Wiedeńskiego.
 
„19 kwietnia czcimy w Polsce pamięć o bohaterskich żydowskich bojownikach, którzy w obliczu zła i cierpienia tysięcy niewinnych ludzi postanowili stawić zbrojny opór niemieckiemu okupantowi w Getcie Warszawskim. Data ta po dziś dzień pozostaje datą symboliczną: to symbol walki młodych, pozbawionych nadziei ludzi o prawo do życia, prawo do wolności, prawo do szczęścia” – powiedział dyrektor Instytutu Polskiego w Wiedniu, Rafał Sobczak.
 
Powstanie w Getcie Warszawskim było pierwszym miejskim powstaniem w okupowanej przez III Rzeszę Europie. Podczas dzisiejszej uroczystości uczciliśmy pamięć tych, którzy ponieśli bohaterską śmierć w walce o wolność i niepodległość.
 

„Polska oczami dzieci” 🗓

Cześć 2: Mikołajki
06 12.2021 Aktualności

„Polska oczami dzieci” 🗓

Cześć 1: Informacje ogólne
03 12.2021 Aktualności

Polska oczami dzieci

"Polska oczami dzieci" to projekt Instytutu Polskiego w Wiedniu, w którym uczestniczą polsko-austriackie dzieci, które odpowiadają na pytania dotyczące Polski, polskiej kultury i tradycji. 
03 12.2021 Aktualności