27.10.2021 Muzyka, Wydarzenia

ZMIANA TERMINU! Koncert Stadler Quartett

Liczne prawykonania, nagrania oraz międzynarodowa działalność koncertowa uplasowały założony w 1993 roku przez ówczesnych studentów Mozarteum kwartet wśród najbardziej renomowanych zespołów wykonujących zarówno muzykę klasyczną, jak i współczesną. W ostatnim czasie szczególne miejsce w repertuarze Stadler Quartett zajmuje muzyka Mieczysława Weinberga.

Liczne prawykonania, nagrania oraz międzynarodowa działalność koncertowa uplasowały założony w 1993 roku przez ówczesnych studentów Mozarteum kwartet wśród najbardziej renomowanych zespołów wykonujących zarówno muzykę klasyczną jak i współczesną. W ostatnim czasie szczególne miejsce w repertuarze Stadler Quartett zajmuje muzyka Mieczysława Weinberga, kompozytora polsko-żydowskiego pochodzenia, wysoko cenionego przez Szostakowicza za swą twórczą siłę.  Obok Weinberga, w programie koncertu znajdzie się również prawykonanie utworu rosyjsko-austriackiej kompozytorki, Alexandry Karastoyanovej-Hermentin. W swoim języku muzycznym poszukuje ona równowagi między kompleksowością i prostotą, kładzie znaczący nacisk na wirtuozerię i muzyczną emocjonalność.

(A. del Valle-Lattanzio/tł. MŁ)

 

Program:

Alexandra Karastoyanova-Hermentin, Mieczysław Weinberg

Stadler Quartett:

Frank Stadler – skrzypce

Izso Bajusz  – skrzypce

Predrag Katanic – altówka

Florian Simma – wiolonczela

 

Termin:

UWAGA! Termin koncertu został przeniesiony na 27 października 2021. Szczegóły zostaną podane wkrótce.

Miejsce:
Alte Schmiede Kunstverein Wien, Schönlaterngasse 9, 1010 Wien

Wstęp/bilety:
Wstęp wolny. Wydarzenie live + streaming online

Organizator:

Instytut Polski w Wiedniu, Alte Schmiede Kunstverein Wien

 

https://www.facebook.com/events/2677282572571633

https://alte-schmiede.at/alte-schmiede/recital-2/stadler-quartett#

 


Forum Gitarre Wien – koncert Tomasza Zawieruchy

Największy festiwal gitary klasycznej w Wiedniu, Forum Gitarre Wien, zaprasza od 21 do 28 sierpnia już po raz 31. na nastrojowe koncerty gitarowe, konkursy, wykłady, seminaria, wystawy nut i instrumentów muzycznych oraz kursy mistrzowskie.
24 08.2021 Muzyka, Wydarzenia

37 lat Festiwalu Chopinowskiego w Kartuzji Gaming

Pomimo kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa Festiwal Chopinowski po raz 37. udowadnia, że muzyka, pozostając w służbie porozumienia pomiędzy narodami, pokonuje wszelkie podziały geograficzne.
13 08.2021 15 08.2021 Muzyka, Wydarzenia

Stanisław Lem 2021 Concert – 100 years

Dzieło Lema niczym wielki reflektor oświetla nasze czasy - jego setne urodziny nie mogły wpisać się lepiej w naszą teraźniejszość. Jeden z najbardziej renomowanych zespołów muzyki współczesnej, Klangforum Wien, zaprezentuje kompozycje inspirowane twórczością Lema.
30 07.2021 Muzyka, Wydarzenia