27.10.2021 Muzyka, Wydarzenia

ZMIANA TERMINU! Koncert Stadler Quartett

Liczne prawykonania, nagrania oraz międzynarodowa działalność koncertowa uplasowały założony w 1993 roku przez ówczesnych studentów Mozarteum kwartet wśród najbardziej renomowanych zespołów wykonujących zarówno muzykę klasyczną, jak i współczesną. W ostatnim czasie szczególne miejsce w repertuarze Stadler Quartett zajmuje muzyka Mieczysława Weinberga.

Liczne prawykonania, nagrania oraz międzynarodowa działalność koncertowa uplasowały założony w 1993 roku przez ówczesnych studentów Mozarteum kwartet wśród najbardziej renomowanych zespołów wykonujących zarówno muzykę klasyczną jak i współczesną. W ostatnim czasie szczególne miejsce w repertuarze Stadler Quartett zajmuje muzyka Mieczysława Weinberga, kompozytora polsko-żydowskiego pochodzenia, wysoko cenionego przez Szostakowicza za swą twórczą siłę.  Obok Weinberga, w programie koncertu znajdzie się również prawykonanie utworu rosyjsko-austriackiej kompozytorki, Alexandry Karastoyanovej-Hermentin. W swoim języku muzycznym poszukuje ona równowagi między kompleksowością i prostotą, kładzie znaczący nacisk na wirtuozerię i muzyczną emocjonalność.

(A. del Valle-Lattanzio/tł. MŁ)

 

Program:

Alexandra Karastoyanova-Hermentin, Mieczysław Weinberg

Stadler Quartett:

Frank Stadler – skrzypce

Izso Bajusz  – skrzypce

Predrag Katanic – altówka

Florian Simma – wiolonczela

 

Termin:

UWAGA! Termin koncertu został przeniesiony na 27 października 2021. Szczegóły zostaną podane wkrótce.

Miejsce:
Alte Schmiede Kunstverein Wien, Schönlaterngasse 9, 1010 Wien

Wstęp/bilety:
Wstęp wolny. Wydarzenie live + streaming online

Organizator:

Instytut Polski w Wiedniu, Alte Schmiede Kunstverein Wien

 

https://www.facebook.com/events/2677282572571633

https://alte-schmiede.at/alte-schmiede/recital-2/stadler-quartett#

 


Anna Dąbrowska Lyons: Polski Punk – dyskusja

Przełom lat 70. i 80. to początek punk rocka w Polsce. Bunt młodzieży na tle kryzysu gospodarczego, powstanie NSZZ „Solidarność” i stan wojenny 1981-1983 stały się paradoksalnie podatnym gruntem dla nowej muzyki i estetyki sceny undergroundowej.
25 11.2021 Sztuka, Wydarzenia

Wien Modern: premiera kompozycji Aleksandry Gryki w

Festiwal Wien Modern zainicjowany przez Claudio Abbado - największy i najważniejszy festiwal muzyki współczesnej w Austrii - odbywa się już po raz 34.
24 11.2021 Muzyka, Wydarzenia

NEW POLISH FILMS w Stadtkino 🗓

Pokazy filmowe NEW POLISH FILMS to święto polskiego kina, podczas którego zaprezentowane zostaną wybrane aktualne produkcje.
23 11.2021 28 11.2021 Film, Wydarzenia