9.07.2021 Aktualności, Inne

Rozmowa o lipcowych projektach z okazji roku Stanisława Lema

To będzie wspaniała końcówka lipca w Wiedniu! Instytut Adama Mickiewicza realizuje dwa niesamowite wydarzenia w ramach festiwalu Impulstanz oraz we współpracy z Klangforum Wien.
To będzie wspaniała końcówka lipca w Wiedniu! Instytut Adama Mickiewicza realizuje dwa niesamowite wydarzenia w ramach festiwalu Impulstanz oraz we współpracy z Klangforum Wien. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tych przedsięwzięć.
 
Dzieło Lema niczym wielki reflektor oświetla nasze czasy – jego setne urodziny nie mogły wpisać się lepiej w naszą teraźniejszość. Jeden z najbardziej renomowanych zespołów muzyki współczesnej, Klangforum Wien, zaprezentuje kompozycje inspirowane twórczością Lema.
 
30 lipca w teatrze Odeon zabrzmią utwory:
 
Mikołaja Laskowskiego – Fiasko (Premiera)
Aleksandra Nowaka – lo firgai – The Mask/Maska (Premiera)
Żanety Rydzewskiej – to my stars (Premiera)
Cezarego Duchnowskiego – WELOVELIVE
Alessandro Baticciego & Rafała Zalecha (Nimikry) – Bird of Paradise (Premiera)
 
Dyrygent: Johannes Kalitzke
Sopran: Agata Zubel
 
Z kolei 29 lipca i 31 lipca odbędą się dwa spektakle w ramach Impulstanz. Festiwal ImPulsTanz i zespół Klangforum Wien zlecili kompozytorom Wojtechowi Blecharzowi i Mikołajowi Laskowskiemu, a także choreografom Malice Fankha i Karolowi Tymińskiemu stworzenie spektaklu, który ruchem i dźwiękiem miałby nawiązywać do twórczości wybitnego autora science-fiction.
 
O tych wszystkich wydarzeniach rozmawialiśmy w Instytucie Polskim z redakcją radio klassik Stephansdom oraz artystami Agatą Zubel, Mikołajem Laskowskim i Aleksandrem Nowakiem. To była wspaniała i bardzo inspirująca rozmowa!
 

Konkurs 🗓

19 09.2021 23 09.2021 Aktualności

Finisaż wystawy “Architektura przyszłości: myśleć lokalnie, projektować

Wczoraj w Instytucie Polskim w Wiedniu miała miejsce dyskusja o architekturze współczesnej Śląska i jej roli dla krajobrazu regionu.
17 09.2021 Aktualności

EUNIC Musikfest w Wiedniu 🗓

W ramach tegorocznej edycji festiwalu EUNIC Austria Musikfest odbył się szczególny koncert dwóch uznanych perkusistów: Marii Chlebus i Alexandra Georgieva.
15 09.2021 Aktualności