18.07.2021 - 19.07.2021 Aktualności, Inne

Relacja: Oriental Jiddisch. Koncerty w Grazu i Wiedniu.

To były dwa absolutnie magiczne koncerty - "Oriental Jiddish" w Dom im Berg w Grazu (18.07.) i w Theater Nestroyhof Hamakom w Wiedniu (19.07.)!

To były dwa absolutnie magiczne koncerty – “Oriental Jiddish” w Dom im Berg w Grazu (18.07.) i w Theater Nestroyhof Hamakom w Wiedniu (19.07.)! André Ochodlo i jego muzycy oczarowali licznie zgromadzoną publiczność swoim śpiewem i przepiękną grą, dosłownie zapierając dech w piersiach. Było dokładnie tak, jak zapowiadaliśmy – zarówno delikatnie, jak i silnie, pogodnie i melancholijnie, tradycyjnie i ponadczasowo. Po prostu pierwsza klasa!

André Ochodlo, jeden z najwybitniejszych interpretatorów i popularyzatorów muzyki żydowskiej i sefardyjskiej na świecie, udał się w podróż śladami tradycji muzyki żydowskiej i arabskiej. W tej podróży towarzyszyli mu muzycy z Polski, Austrii i Izraela.

André Ochodlo (PL/DE) – śpiew
Adam Zuchowski (PL) – kontrabas
Marwan Abado (AT) – ud
Chen Zimbalista (IL) – perkusja
Stefan Heckel (AT)  – akordeon
Erich Oskar Huetter (AT) – wiolonczela

Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego mistrzowskiego koncertu:

 


Konkurs 🗓

19 09.2021 23 09.2021 Aktualności

Finisaż wystawy “Architektura przyszłości: myśleć lokalnie, projektować

Wczoraj w Instytucie Polskim w Wiedniu miała miejsce dyskusja o architekturze współczesnej Śląska i jej roli dla krajobrazu regionu.
17 09.2021 Aktualności

EUNIC Musikfest w Wiedniu 🗓

W ramach tegorocznej edycji festiwalu EUNIC Austria Musikfest odbył się szczególny koncert dwóch uznanych perkusistów: Marii Chlebus i Alexandra Georgieva.
15 09.2021 Aktualności