15.09.2021 Muzyka, Wydarzenia

Koncert Infinity Movement w ramach EUNIC Musikfest 2021

W ramach tegorocznej edycji festiwalu EUNIC Musikfest, Instytut Polski w Wiedniu, we współpracy z Bułgarskim Instytutem Kultury, zaprasza na szczególny koncert dwóch uznanych perkusistów: Marii Chlebus z Polski / USA i Alexandra Georgieva z Bułgarii.

W ramach tegorocznej edycji festiwalu EUNIC Musikfest, Instytut Polski w Wiedniu, we współpracy z Bułgarskim Instytutem Kultury, zaprasza na szczególny koncert dwóch uznanych perkusistów: Marii Chlebus z Polski / USA i Alexandra Georgieva z Bułgarii. Założony przez nich kolektyw muzyczny Infinity Movement specjalizuje się w wykonawstwie muzyki pisanej na perkusję. Muzycy, oprócz własnych kompozycji i dzieł dedykowanych specjalnie dla nich, interpretują również znane utwory w nowej rzadko spotykanej estetyce dźwiękowej. Każdy koncert zespołu wyróżnia się nowatorską instrumentacją, każdorazowo tworząc unikalny pejzaż dźwiękowy. W programie znajdzie się między innymi suita z filmu „Marzyciel” Jana A.P. Kaczmarka, „Madrygal i Taniec Bułgarski” Kirila Stoyanova, a także kompozycje własne.

Czas trwania: 60 minut

Termin:

15 września, godz. 19.00

Miejsce:
Instytut Polski w Wiedniu, Am Gestade 7, 1010 Wien

Wstęp/bilety:
Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc (do 14.09): event.wien@instytutpolski.pl

Organizator:

Instytut Polski w Wiedniu, Bułgarski Instytut Kultury

Patronat honorowy:

EUNIC – European Union National Institutes for Culture

 


Duo Skweres: Od folkloru do współczesności ze

Duet na skrzypce i wiolonczelę – skład niezwykle ekspresyjny i wszechstronny, zyskał na znaczeniu dopiero z początkiem XX wieku.
03 02.2022 Muzyka, Wydarzenia

Uroczysty wieczór z orkiestrą kameralną „Camerata Polonia”

Po jubileuszowym wydarzeniu "10 lat Cameraty Polonii" oraz koncercie z okazji Święta Niepodległości Polski, który odbył się w siedzibie Ambasady RP w Wiedniu, orkiestra kontynuuje swoją działalność.
17 02.2022 Muzyka, Wydarzenia

Z warszawskiego getta 🗓

Brało się udział w przedstawieniach teatralnych i koncertach, pisało wiersze i komponowało muzykę. Tworzenie było rodzajem walki o przetrwanie. Dla żydowskich muzyków z Warszawy, którzy zostali uwięzieni w getcie, muzyka była wyrazem sprzeciwu wobec otaczającej rzeczywistości.
27 01.2022 Muzyka, Wydarzenia