15.09.2021 Muzyka, Wydarzenia

Koncert Infinity Movement w ramach EUNIC Musikfest 2021

W ramach tegorocznej edycji festiwalu EUNIC Musikfest, Instytut Polski w Wiedniu, we współpracy z Bułgarskim Instytutem Kultury, zaprasza na szczególny koncert dwóch uznanych perkusistów: Marii Chlebus z Polski / USA i Alexandra Georgieva z Bułgarii.

W ramach tegorocznej edycji festiwalu EUNIC Musikfest, Instytut Polski w Wiedniu, we współpracy z Bułgarskim Instytutem Kultury, zaprasza na szczególny koncert dwóch uznanych perkusistów: Marii Chlebus z Polski / USA i Alexandra Georgieva z Bułgarii. Założony przez nich kolektyw muzyczny Infinity Movement specjalizuje się w wykonawstwie muzyki pisanej na perkusję. Muzycy, oprócz własnych kompozycji i dzieł dedykowanych specjalnie dla nich, interpretują również znane utwory w nowej rzadko spotykanej estetyce dźwiękowej. Każdy koncert zespołu wyróżnia się nowatorską instrumentacją, każdorazowo tworząc unikalny pejzaż dźwiękowy. W programie znajdzie się między innymi suita z filmu „Marzyciel” Jana A.P. Kaczmarka, „Madrygal i Taniec Bułgarski” Kirila Stoyanova, a także kompozycje własne.

Czas trwania: 60 minut

Termin:

15 września, godz. 19.00

Miejsce:
Instytut Polski w Wiedniu, Am Gestade 7, 1010 Wien

Wstęp/bilety:
Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc (do 14.09): event.wien@instytutpolski.pl

Organizator:

Instytut Polski w Wiedniu, Bułgarski Instytut Kultury

Patronat honorowy:

EUNIC – European Union National Institutes for Culture

 


Stadler Quartett 🗓

Liczne prawykonania, nagrania oraz międzynarodowa działalność koncertowa uplasowały ten, założony w 1993 roku przez studentów Mozarteum, kwartet wśród najbardziej renomowanych zespołów wykonujących zarówno muzykę klasyczną jak i współczesną.
27 10.2021 Muzyka, Wydarzenia

Katowice – Miasto Muzyki UNESCO – koncert

Na zakończenie XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina Instytut Polski w Wiedniu ma zaszczyt gościć wyjątkowe osobowości: prof. Andrzeja Jasińskiego, legendę polskiej pianistyki, wieloletniego jurora konkursu i nauczyciela wielu wybitnych pianistów m.in. Krystiana Zimermana.
27 10.2021 Muzyka, Wydarzenia

Projekcja filmu „Supernova“ Bartosza Kruhlika (Wiedeń i

Wiejski pijak, młody policjant i cyniczny polityk - co połączy tych trzech mężczyzn i zmieni ich życie na zawsze? Co spowoduje, że emocje wymkną się spod kontroli?
21 10.2021 28 10.2021 Film, Wydarzenia