2.09.2021 Muzyka, Wydarzenia

Koncert: Warszawianin (Źródło bezpieczeństwa)

Hommage à Fryderyk Chopin

Po śmierci Fryderyka Chopina w Paryżu 17 października 1849 r., wielki polski poeta Cyprian Kamil Norwid sporządził nekrolog kompozytora, zaczynający się słowami: „Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel”. Dla wywodzącej się z Polski pianistki Elżbiety Mazur właśnie te słowa stały się fundamentem jej dogłębnego podziwu dla Fryderyka Chopina – nie tylko jako kompozytora, ale też człowieka.

W Salonie Banku Austria w Starym Ratuszu, pianistka przedstawi trzyczęściowy cykl koncertów, bazujących na trzech kluczowych słowach z nekrologu Norwida: Warszawianin, Polak i obywatel świata. Aby również przybliżyć słuchaczom osobę wybitnego kompozytora, do każdego koncertu Elżbieta Mazur sporządziła komentarze obrazujące tło historyczne oraz najważniejsze wydarzenia z życia Chopina.

Na stronach gazet często można przeczytać o charyzmie, pasji i sile ekspresji pianistki, a także o jej talencie do nienagannej prezencji. Od czasu emigracji, artystka występowała w wielu państwach europejskich, takich jak Austria, Niemcy, Wielka Brytania, Norwegia, Węgry, Słowacja, Chorwacja, Serbia czy Polska.

Cykl koncertów jest organizowany pod patronatem Instytutu Polskiego w Wiedniu.

 

Termin:

Środa, 29 września, godz. 19.00

Miejsce:

Bank Austria Salon im Alten Rathaus, Wipplingerstraße 6/8, 1010 Wiedeń

Wstęp/bilety:

Wstęp: wolne datki. Rezerwacja biletów: konzertbuero@aon.at

Organizator i partner:

Organizator: Bank Austria Salon im Alten Rathaus

Partner: Instytut Polski w Wiedniu