Festiwal Ars Electronica Festival to jeden z najbardziej innowacyjnych festiwali w Austrii. To coroczne spotkanie artystów, naukowców i technologów.
Festiwal uroczyście otworzył Prezydent Republiki Austrii Alexander Van der Bellen.
Cieszymy się, że na festiwalu obecni są polscy artyści. Kolektyw artystów IP Group: Jakub Lech, Bogumił Misala, Dominika Kluszczyk oraz Anna Haudek (architektka i scenografka) prezentują w Linz instalację performatywną „Lumen” inspirowaną powieścią „Solaris” Stanisława Lema.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu „Kultura inspirująca“.
Organizatorem przedsięwzięcia jest wrocławskie Centrum Technologii Audiowizualnych. Partnerem Instytut Polski w Wiedniu.
Bielsko-Biała Polską Stolicą Kultury 2026! 🗓
Bielsko-Biała bywa czasem nazywane „Małym Wiedniem”, ponieważ jego historyczny rozwój, architektura i sposób życia mieszkańców przez długi czas były silnie wzorowane na wiedeńskich przykładach.
26
01.2026
27
01.2026
Aktualności
Call for Papers: (Nie)zapomniany Wiedeńczyk. Konferencja z
Celem konferencji jest przypomnienie osoby i dokonań Józefa Maksymiliana Ossolińskiego (1754-1826) – prefekta Biblioteki Cesarskiej, działacza politycznego, kolekcjonera, historyka literatury, tłumacza i literata, fundatora Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.
31
01.2026
15
03.2026
Aktualności







