17.09.2021 Aktualności

Finisaż wystawy “Architektura przyszłości: myśleć lokalnie, projektować oryginalnie”

Wczoraj w Instytucie Polskim w Wiedniu miała miejsce dyskusja o architekturze współczesnej Śląska i jej roli dla krajobrazu regionu.

Rozmowa była finisażem wystawy „Lokalna. Oryginalna. Nagradzana. Ambitna architektura śląska” w galerii Instytutu Polskiego w Wiedniu. Wystawa prezentowała wybrane obiekty z Górnego Śląska, które zwracają uwagę ze względu na swoją oryginalność i funkcjonalność oraz zapraszają do rozmowy o planowaniu przestrzeni miejskiej. Na przykładzie architektury śląskiej widzimy, jaką rolę odgrywa tu tożsamość, regionalne dziedzictwo kulturowe oraz społeczność lokalna.

W dyskusji wzięli udział  Wojciech Czaja (publicysta), dr. Ryszard Nakonieczny (architekt, publicysta, wykładowca na Politechnice Śląskiej w Gliwicach) i Paweł Panfiluk (architekt, JEMS Architekci).

Rozmowę można obejrzeć pod linkiem: https://www.facebook.com/PolnischesInstitutWien/videos/885409401952277/

 


Film: “Ostatni Etap” Wandy Jakubowskiej

"Ostatni etap" Wandy Jakubowskiej to jeden z najważniejszych powojennych filmów o historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
13 10.2021 Aktualności

Dyskusja: Kultura stołu na przestrzeni wieków 🗓

Nasza przygoda z porcelaną trwa! Wczoraj, w ramach wystawy "Ludzie w fabryce porcelany", rozmawialiśmy w Instytucie Polskim w Wiedniu o kulturze stołu w Austrii i w krajach wyszehradzkich.
08 10.2021 Aktualności, Inne

Noc Muzeów ORF: Wystawa “Ludzie w Fabryce

W ramach "Nocy Muzeów ORF" Instytut Polski w Wiedniu po raz pierwszy zaprosił licznych gości na aktualną wystawę "Ludzie w Fabryce Porcelany".
03 10.2021 Aktualności