27.10.2021 Muzyka, Wydarzenia

Katowice – Miasto Muzyki UNESCO – koncert i spotkanie z prof. Andrzejem Jasińskim

Na zakończenie XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina Instytut Polski w Wiedniu ma zaszczyt gościć wyjątkowe osobowości: prof. Andrzeja Jasińskiego, legendę polskiej pianistyki, wieloletniego jurora konkursu i nauczyciela wielu wybitnych pianistów m.in. Krystiana Zimermana.

W towarzystwie swojego absolwenta i obecnego wykładowcy na Akademii Muzycznej w Katowicach Piotra Banasika oraz uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach poprowadzi on prelekcję i koncert dedykowany polskiej tradycji pianistycznej. Prof. Jasiński podzieli się również z publicznością anegdotami związanymi z jego wieloletnią działalnością jurorską podczas konkursu oraz wspomni o swojej mentorce i założycielce klasy fortepianu w Katowicach, Władysławie Markiewiczównie oraz jego sławnych absolwentach. Nie bez przyczyny Katowice zostały mianowane Miastem Muzyki UNESCO.

 

Termin:

27 października, godz. 17.30

Miejsce:
Instytut Polski w Wiedniu, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń

Wstęp/bilety:
Wstęp wolny. Rezerwacje: event.wien@instytutpolski.pl

Organizator:

Instytut Polski w Wiedniu


NEW POLISH FILMS w Stadtkino – ODWOŁANE

Pokazy filmowe NEW POLISH FILMS to święto polskiego kina, podczas którego zaprezentowane zostaną wybrane aktualne produkcje.
23 11.2021 28 11.2021 Film, Wydarzenia

Ania Dąbrowska-Lyons: Polski Punk – WYSTAWA PRZESUNIĘTA

Przełom lat 70. i 80. to początek punk rocka w Polsce. Bunt młodzieży na tle kryzysu gospodarczego, powstanie NSZZ „Solidarność” i stan wojenny 1981-1983 stały się paradoksalnie podatnym gruntem dla nowej muzyki i estetyki sceny undergroundowej.
25 11.2021 Sztuka, Wydarzenia

Wien Modern: premiera kompozycji Aleksandry Gryki –

Festiwal Wien Modern zainicjowany przez Claudio Abbado - największy i najważniejszy festiwal muzyki współczesnej w Austrii - odbywa się już po raz 34.
24 11.2021 Muzyka, Wydarzenia