2.10.2021 - 3.10.2021 Design, Wydarzenia

Noc Muzeów ORF: Ludzie z fabryki porcelany

Na wystawie „Ludzie z fabryki porcelany” będzie można zobaczyć serwis „Ślad człowieka”, który powstał w ramach projektu naukowego w jednej z najstarszych polskich fabryk porcelany w Ćmielowie. W ramach wydarzenia zostaną również przedstawione profile pracowników, którzy brali udział w tym wyjątkowym projekcie.

Dr. Michael Macek z Muzeum Sztuki Stosowanej (MAK) w Wiedniu, który na porcelanie zna się jak nikt inny, w ramach Nocy Muzeów ORF opowie zwiedzającym o prezentowanej zastawie. Jego ekspertyzy będzie można posłuchać o godz. 19.00 oraz 20.30. O oprawę muzyczną wystąpienia zatroszczy się Julia Prömmer (harfa).

Data i godziny otwarcia:
W nocy z 2 na 3 października (sobota i niedziela), od 18.00 do 01.00

Miejsce:
p_art Galerie, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń

Informacje oraz bilety:
Wstęp tylko z ważnym biletem. Bilety są dostępne w przedsprzedaży na tickets.ORF.at (do 26. września 2021) oraz we wszystkich muzeach i instytucjach kulturalnych biorących udział w Nocy Muzeów. Dnia 30. września oraz 1. i 2. października bilety będzie również można zakupić w „Treffpunkt Museum” na wiedeńskim Maria-Theresien-Platz.

 

Organizatorzy:

ORF, Instytut Polski w Wiedniu


Kroke – The World of Christmas Carols

Zespół Kroke oscyluje wokół różnych gatunków i nie wykazuje obaw przed eksperymentowaniem z jazzem i muzyką współczesną.
20 12.2022 Muzyka, Wydarzenia

Esperanto i świat – Esperanto kaj la

Podróże i języki to hobby wielu z nas. Ci, którzy interesują się esperanto, mogą używać go do komunikacji z ludźmi o podobnych pasjach, i to z całego świata! To wydarzenie będzie ku temu idealną okazją, ponieważ można na nim spotkać esperantystów z wielu krajów.
17 12.2022 Wiedza, Wydarzenia

Pokaz filmu „Szarlatan” Agnieszki Holland w Salzburgu

W ramach cyklu filmowego "Slawistyka, Slavistika, Славистика" Wydział Slawistyki Uniwersytetu w Salzburgu oraz Instytut Polski w Wiedniu zapraszają na pokaz filmu "Szarlatan" Agnieszki Holland.
15 12.2022 Film, Wydarzenia