2.10.2021 - 3.10.2021 Design, Wydarzenia

Noc Muzeów ORF: Ludzie z fabryki porcelany

Na wystawie „Ludzie z fabryki porcelany” będzie można zobaczyć serwis „Ślad człowieka”, który powstał w ramach projektu naukowego w jednej z najstarszych polskich fabryk porcelany w Ćmielowie. W ramach wydarzenia zostaną również przedstawione profile pracowników, którzy brali udział w tym wyjątkowym projekcie.

Dr. Michael Macek z Muzeum Sztuki Stosowanej (MAK) w Wiedniu, który na porcelanie zna się jak nikt inny, w ramach Nocy Muzeów ORF opowie zwiedzającym o prezentowanej zastawie. Jego ekspertyzy będzie można posłuchać o godz. 19.00 oraz 20.30. O oprawę muzyczną wystąpienia zatroszczy się Julia Prömmer (harfa).

Data i godziny otwarcia:
W nocy z 2 na 3 października (sobota i niedziela), od 18.00 do 01.00

Miejsce:
p_art Galerie, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń

Informacje oraz bilety:
Wstęp tylko z ważnym biletem. Bilety są dostępne w przedsprzedaży na tickets.ORF.at (do 26. września 2021) oraz we wszystkich muzeach i instytucjach kulturalnych biorących udział w Nocy Muzeów. Dnia 30. września oraz 1. i 2. października bilety będzie również można zakupić w „Treffpunkt Museum” na wiedeńskim Maria-Theresien-Platz.

 

Organizatorzy:

ORF, Instytut Polski w Wiedniu


Duo Skweres: Od folkloru do współczesności ze

Duet na skrzypce i wiolonczelę – skład niezwykle ekspresyjny i wszechstronny, zyskał na znaczeniu dopiero z początkiem XX wieku.
03 02.2022 Muzyka, Wydarzenia

Uroczysty wieczór z orkiestrą kameralną „Camerata Polonia”

Po jubileuszowym wydarzeniu "10 lat Cameraty Polonii" oraz koncercie z okazji Święta Niepodległości Polski, który odbył się w siedzibie Ambasady RP w Wiedniu, orkiestra kontynuuje swoją działalność.
17 02.2022 Muzyka, Wydarzenia

Z warszawskiego getta 🗓

Brało się udział w przedstawieniach teatralnych i koncertach, pisało wiersze i komponowało muzykę. Tworzenie było rodzajem walki o przetrwanie. Dla żydowskich muzyków z Warszawy, którzy zostali uwięzieni w getcie, muzyka była wyrazem sprzeciwu wobec otaczającej rzeczywistości.
27 01.2022 Muzyka, Wydarzenia