10.11.2021 - 14.11.2021 Literatura, Wydarzenia

Literatura polska na Targach Książki w Wiedniu

Buch Wien to najważniejsze wydarzenie austriackiego przemysłu książkowego, a wraz z setkami wystawiających się wydawców jest to miejsce inspiracji i wymiany.

Oprócz tysięcy nowości wydawniczych na odwiedzających czekają liczne wydarzenia, rozmowy na scenie, panele dyskusyjne i odczyty. Na stoisku Instytutu Polskiego znajdą Państwo, jak zawsze, wiele ciekawych propozycji czytelniczych, nowości wydawniczych, bestsellerów, książek dla dzieci i literatury pięknej, przewodników turystycznych i albumów o Polsce – wszystko w niemieckim tłumaczeniu.

 

Data: 
10 -14 listopada

Miejsce:
Messe Wien, Halle D (Metro U2-Stacja Krieau), Trabrennstraße, 1020 Wien

Info i bilety:
www.buchwien.at

Na wszystkich naszych wydarzeniach obowiązuje zasada 2G (szczepienie lub certyfikat ozdrowieńca)!

Organizator:
Buch Wien, Polnisches Institut Wien


Odkrycie – muzyczno-literacke wspomnienie Wisławy Szymborskiej 🗓

Wspomnienie z recytacją i muzyką w setną rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej, polskiej poetki i laureatki Literackiej Nagrody Nobla.
29 06.2023 Literatura, Muzyka, Wydarzenia

Długa Noc Kościołów: koncert 🗓

Różnorodność repertuaru pod względem stylistycznym i wykonawczym zainteresuje melomanów, jak i pozwoli słuchaczom dotknąć sacrum w muzyce, jak i przestrzeni pięknego kościoła Maria am Gestade.
02 06.2023 Muzyka, Wydarzenia

BOLESŁAWIEC – WARSZTATY CERAMICZNE 🗓

Warsztaty dekoratorskie z mistrzem stempli-dekoracji z Bolesławca. Zapraszamy do ekscytowania się tą piękną ceramiką. Wstęp wolny, wymagane są zapisy.
12 05.2023 Design, Wydarzenia