11.11.2021 Muzyka, Wydarzenia

Teoniki Rożynek w Off Theater

Młoda warszawska kompozytorka Teoniki Rożynek specjalizuje się w muzyce akusmatycznej i elektroakustycznej.

Jak sama mówi, gra na skrzypcach, elektronice i odpadach. Jej świat dźwiękowy, poprzez tradycyjne instrumenty, syntezatory, po maszyny i urządzenia codziennego użytku, charakteryzuje się bogatym spektrum źródeł dźwięku. Jej utwory były pokazywane na wielu festiwalach, m.in. na Warszawskiej Jesieni, Musica Electronica Nova (Wrocław), Containerklang (Kolonia) czy Bedingo International Festival of Exploratory Music (Australia).

„Świetna muzyka Teoniki Rożynek jest wirującym niepokojem, tą Strzygą, która wisi cały czas nad spektaklem wwierca się w umysły bohaterów wpędzając ich w histerię, wywołując ból trzewi, tej busoli w brzuchu odpowiedzialnej za sumienie i działanie.” (A. Karwowski)

Teoniki Rożynek wraz z austriacką artystką Brigittą Bodenauer zaprezentują swoje nowe kompozycje podczas koncertu w Off-Theater 11 listopada 2021 roku.

 

Termin:

11 listopada, godz. 19.30

Miejsce:
Off Theater, Kirchengasse 41, 1070 Wiedeń

Wstęp/bilety:
Bilety: https://www.off-theater.at/

Na wszystkich naszych wydarzeniach obowiązuje zasada 2G (szczepienie lub certyfikat ozdrowieńca)!

Organizator:

Instytut Polski w Wiedniu, Verein Orchesterwelt

 


NEW POLISH FILMS w Stadtkino – ODWOŁANE

Pokazy filmowe NEW POLISH FILMS to święto polskiego kina, podczas którego zaprezentowane zostaną wybrane aktualne produkcje.
23 11.2021 28 11.2021 Film, Wydarzenia

Ania Dąbrowska-Lyons: Polski Punk – WYSTAWA PRZESUNIĘTA

Przełom lat 70. i 80. to początek punk rocka w Polsce. Bunt młodzieży na tle kryzysu gospodarczego, powstanie NSZZ „Solidarność” i stan wojenny 1981-1983 stały się paradoksalnie podatnym gruntem dla nowej muzyki i estetyki sceny undergroundowej.
25 11.2021 Sztuka, Wydarzenia

Wien Modern: premiera kompozycji Aleksandry Gryki –

Festiwal Wien Modern zainicjowany przez Claudio Abbado - największy i najważniejszy festiwal muzyki współczesnej w Austrii - odbywa się już po raz 34.
24 11.2021 Muzyka, Wydarzenia