20.12.2021 Muzyka, Program

VIVA LA POLONIA!

Koncert „Cóż wiesz o pięknem?…Kształtem jest miłości.“ (C.K.Norwid „Promethidion“)

Miłość posiada różne oblicza. Każda miłość jest inna, wyjątkowa i niepowtarzalna. Miłość partnerska, rodzicielska, miłość do ojczyzny… Kochać i być kochanym to pragnienie każdego z nas. Miłość jako siła napędowa, najwyższa wartość i sens życia.

Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida odbędzie się koncert inspirowany jego twórczością, w której powtarzający się motyw miłości, stał się osnową koncertu arii i duetów operowych.

Na koncercie usłyszymy dzieła kompozytorów m.in. takich jak: G. Verdi, G. Puccini, A. Dvorak, P. I. Tschaikowski, E. Grieg, W. A. Mozart, E. Elgar.

 

Wykonawcy:

Julitta Dominika Walder – sopran

Ewelina Jurga – sopran

Ognjen Milivojša – baryton

Agnieszka Kabut – wiolonczela

Piotr Jaworski – fortepian 

Florian Sedivy – moderacja / recytacja

 

Data: 

Pon., 20. grudnia 2021, godz. 19.00

Miejsce:

Wiener Volksliedwerk, Gallitzinstraße 1, 1160 Wiedeń

Wstęp/bilety:

Ceny biletów i rezerwacja pod adresem e-mail: vivalapolonia@gmx.at

Organizator:

VIVA LA POLONIA!

Partnerzy:

Instytut Polski w Wiedniu, Konsul Generalny Ambasady Republiki Polski w Wiedniu, Bartłomiej Rosik, MA 7 Abteilung Stadtteil und Interkulturalität, Patrizio Canete-Schreger, Fuhrer Visuelle Gestaltung OG, Polonika, Jupiter

Na wszystkich naszych wydarzeniach obowiązuje zasada 2G (szczepienie lub certyfikat ozdrowieńca)!


Wystawa interdyscyplinarna: ABOVE THE RIVER AND UNDER

Z okazji 200. rocznicy wynalezienia fotografii wystawa prezentuje twórczość polskiego artysty Macieja Markowicza, który za pomocą mobilnych instalacji typu camera obscura tworzy poetyckie, bezpośrednio naświetlane kolorowe negatywy alpejskich krajobrazów rzecznych. Jego prace otwierają wyjątkowy dialog między światłem, czasem, ruchem, człowiekiem i naturą.
14 04.2026 18 07.2026 Program, Sztuka

Wystawa plenerowa: Wszystko zaczęło się od morza…

Podczas wystawy zaprezentowane zostaną między innymi prace polskich grafików i ilustratorów, w tym Jana i Grzegorza Rutki. Letni charakter ekspozycji nawiązuje do atmosfery nadmorskiego miasta, wakacyjnych podróży i estetyki polskiego plakatu.
01 07.2026 22 07.2026 Program, Sztuka

Wystawa: Architektura modernistyczna w malarstwie Marii Kiesner.

Na wiedeńskiej wystawie w galerii Instytutu Polskiego prezentowanych będzie 15 płócien przedstawiających modernistyczne wille i budynki z Warszawy, Gdyni, a także Wiednia. Prace ukazują architekturę w różnych perspektywach i świetle, podkreślając jej monumentalność, rytm oraz czystość uproszczonej formy.
01 07.2026 15 09.2026 Architektura, Design, Program, Sztuka