1.02.2022 Film, Literatura, Wydarzenia

„End and Beginning: Meeting Wislawa Szymborska“

W 10. rocznicę śmierci Wisławy Szymborskiej Instytut Polski prezentuje film dokumentalny "End and Beginning: Meeting Wislawa Szymborska“

W 10. rocznicę śmierci Wisławy Szymborskiej Instytut Polski prezentuje film dokumentalny „End and Beginning: Meeting Wislawa Szymborska“ (Koniec i początek: spotkanie z Wisławą Szymborską) Johna Alberta Jansena (NL, 2011, z napisami po angl.) – wyjątkowy portret poetki, którą Komitet Noblowski nazwał „Mozartem poezji”. Film jest także podróżą po Polsce, Krakowie oraz prywatnej i artystycznej przeszłości Szymborskiej.

Wisława Szymborska jest jedną z najważniejszych polskich poetek. Urodzona 2 lipca 1923 r. w Bninie koło Poznania, od 1931 r. mieszkała w Krakowie, gdzie też zmarła 1 lutego 2012 r. w wieku 88 lat. Opublikowała około 350 wierszy, a w 1996 roku otrzymała za swoją twórczość literacką Nagrodę Nobla. Jej wiersze zostały przetłumaczone na ponad 40 języków.

Data i godzina:
Wt., 1. lutego o godz. 18.30.

Miejsce:
Instytut Polski, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń.

Informacje i bilety:
Wstęp wolny. Wymagana rejestracja: event.wien@instytutpolski.pl

Organizator:
Instytut Polski w Wiedniu


Mikołaj Kopernik – warsztaty dla dzieci 🗓

Na naszych warsztatach sprawdzimy odkrycia Kopernika za pomocą ciekawych eksperymentów. Najpierw użyjemy tablicy grawitacyjnej, aby zbadać, dlaczego małe planety krążą wokół dużych słońc i co to ma wspólnego z toczeniem się kul. Po zgłębieniu tajemnic nieskończonego wszechświata zrobimy doświadczenie z jednym z zainteresowań Kopernika - kartografią.
26 02.2023 Wiedza, Wydarzenia

„Dom z drzazg”- film Simona Lerenga 🗓

Dokument "Dom z drzazg" pokazuje historię tymczasowego sierocińca w środku ukraińskiej strefy wojennej, zaledwie 20 kilometrów od frontu. Poznajemy to miejsce oczami ludzi, którzy tam mieszkają.
23 02.2023 Film, Wydarzenia

Warsztaty ikonopisania 🗓

Uczestnicy warsztatów będą mogli wykonać własną kopię ikony na szkle.
18 02.2023 Design, Wydarzenia