3.03.2022 Sztuka, Wydarzenia

Finisaż wystawy „Polski Punk” i spotkanie z artystką Anną Dąbrowską-Lyons

Fotografka i autorka prac z wystawy, Anna Dąbrowska-Lyons, w nieformalny sposób opowie o historiach i wydarzeniach, w trakcie których powstawały jej zdjęcia.

Po stymulującej dyskusji panelowej „Gdzie się podziali wszyscy buntownicy?” z udziałem Henryka Gajewskiego i Roberta Buchschwentera, która odbyła się podczas otwarcia wystawy, nadszedł czas na finisaż. Fotografka i autorka prac z wystawy, Anna Dąbrowska-Lyons, w nieformalny sposób opowie o historiach i wydarzeniach, w trakcie których powstawały jej zdjęcia. Jako świadek tamtych szalonych lat narodzin punka w PRL-u, podzieli się z publicznością tym, co niewidzialne w jej pracach.

W obecności artystki Anny Dąbrowskiej-Lyons.

 

Termin:
Czwartek, 3 marca o godz. 19.00

Miejsce:
Instytut Polski w Wiedniu, Am Gestade 7, 1010 Wien

Wstęp/bilety:
Wstęp wolny. Konieczna rezerwacja miejsc: event.wien@instytutpolski.pl

Organizator:
Instytut Polski w Wiedniu

Aby wziąć udział w naszym wydarzeniu należy posiadać dowód szczepień lub aktualny test PCR (zasada 3G).

 


Mikołaj Kopernik – warsztaty dla dzieci 🗓

Na naszych warsztatach sprawdzimy odkrycia Kopernika za pomocą ciekawych eksperymentów. Najpierw użyjemy tablicy grawitacyjnej, aby zbadać, dlaczego małe planety krążą wokół dużych słońc i co to ma wspólnego z toczeniem się kul. Po zgłębieniu tajemnic nieskończonego wszechświata zrobimy doświadczenie z jednym z zainteresowań Kopernika - kartografią.
26 02.2023 Wiedza, Wydarzenia

„Dom z drzazg”- film Simona Lerenga 🗓

Dokument "Dom z drzazg" pokazuje historię tymczasowego sierocińca w środku ukraińskiej strefy wojennej, zaledwie 20 kilometrów od frontu. Poznajemy to miejsce oczami ludzi, którzy tam mieszkają.
23 02.2023 Film, Wydarzenia

Warsztaty ikonopisania 🗓

Uczestnicy warsztatów będą mogli wykonać własną kopię ikony na szkle.
18 02.2023 Design, Wydarzenia