17.03.2022 Aktualności, Inne

Instytut Polski w Wiedniu włącza się w akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy!

Udostępniajcie naszą informację!

Od następnego czwartku (17.03) w Instytucie Polskim w Wiedniu organizowane będą darmowe kursy dla osób z Ukrainy chętnych do nauki języka polskiego.

Kursy będą odbywać się w każdy czwartek w godzinach 17:30-19:00 w Instytucie.

Liczba miejsc: 10

Ze względu na niewielką powierzchnię sali, uczestnicy zobowiązani są posiadać aktualny test na obecność koronawirusa, certyfikat ozdrowieńca lub zaświadczenie o szczepieniu.

ZGŁOSZENIA OBOWIĄZKOWE! Prosimy zgłaszać się bezpośrednio do prowadzącej kurs, mgr Barbary Kowalewskiej (+43 (0) 699 10 98 10 18, bkowalewska@web.de)  

 

W najbliższym czasie planujemy także zorganizować w Instytucie projekcje filmów i bajek dla Najmłodszych w języku rosyjskim lub angielskim – wszelkie informacje będziemy publikować na bieżąco.

UWAGA! Jeśli ktoś z Państwa chciałby podarować dzieciom zabawki, gry, kredki, pisaki, bloki rysunkowe, kolorowanki, lub zasponsorować przekąski, mogą Państwo włączyć się do naszej akcji! Dary będą przyjmowane w siedzibie Instytutu Polskiego (Am Gestade 7, 1010 Wien) codziennie w godzinach pracy Instytutu (8:30 – 15:30).

Zapraszamy do współpracy także wolontariuszy, którzy mogliby przeprowadzić dla dzieci warsztaty oraz kursy niemieckiego i tym samym urozmaicić naszą ofertę programową. Mile widziana znajomość języka ukraińskiego.

Kontakt: 01/5338961, sekretariat.wien@instytutpolski.pl

Bądźmy solidarni z Ukrainą!


10.12. Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. 🗓

Z tej okazji prezentujemy film pokazujący, jak wyglądało wsparcie Instytutu Polskiego dla osób z Ukrainy, które w tym roku uciekły przed wojną.
10 12.2022 Aktualności

Mikołajki – Nikolo w Polsce 🗓

Jak dzieci opisują zwyczaje w Polsce – i co jeszcze wiedzą o polskiej tradycji związanej z Mikołajkami?
06 12.2022 Aktualności

Instytut Polski na targach książki w Wiedniu

Wszyscy miłośnicy czytania mieli okazję odkryć literaturę z Polski: Nowości wydawnicze, bestsellery, książki dla dzieci i literatura faktu, przewodniki turystyczne i albumy o Polsce.
27 11.2022 Aktualności