17.03.2022 Aktualności, Inne

Instytut Polski w Wiedniu włącza się w akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy!

Udostępniajcie naszą informację!

Od następnego czwartku (17.03) w Instytucie Polskim w Wiedniu organizowane będą darmowe kursy dla osób z Ukrainy chętnych do nauki języka polskiego.

Kursy będą odbywać się w każdy czwartek w godzinach 17:30-19:00 w Instytucie.

Liczba miejsc: 10

Ze względu na niewielką powierzchnię sali, uczestnicy zobowiązani są posiadać aktualny test na obecność koronawirusa, certyfikat ozdrowieńca lub zaświadczenie o szczepieniu.

ZGŁOSZENIA OBOWIĄZKOWE! Prosimy zgłaszać się bezpośrednio do prowadzącej kurs, mgr Barbary Kowalewskiej (+43 (0) 699 10 98 10 18, bkowalewska@web.de)  

 

W najbliższym czasie planujemy także zorganizować w Instytucie projekcje filmów i bajek dla Najmłodszych w języku rosyjskim lub angielskim – wszelkie informacje będziemy publikować na bieżąco.

UWAGA! Jeśli ktoś z Państwa chciałby podarować dzieciom zabawki, gry, kredki, pisaki, bloki rysunkowe, kolorowanki, lub zasponsorować przekąski, mogą Państwo włączyć się do naszej akcji! Dary będą przyjmowane w siedzibie Instytutu Polskiego (Am Gestade 7, 1010 Wien) codziennie w godzinach pracy Instytutu (8:30 – 15:30).

Zapraszamy do współpracy także wolontariuszy, którzy mogliby przeprowadzić dla dzieci warsztaty oraz kursy niemieckiego i tym samym urozmaicić naszą ofertę programową. Mile widziana znajomość języka ukraińskiego.

Kontakt: 01/5338961, sekretariat.wien@instytutpolski.pl

Bądźmy solidarni z Ukrainą!


Polsko-ukraiński koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą” 🗓

Podczas koncertu przeprowadzona została zbiórka charytatywna na rzecz organizacji pomocowej Matusya działającej w Austrii na rzecz dzieci z Ukrainy.
02 03.2023 Aktualności

Mikołaj Kopernik – warsztaty dla dzieci z

Podczas warsztatów sprawdziliśmy czy Kopernik miał rację i dlaczego jego teorie się sprawdziły.
27 02.2023 Aktualności

Rocznica rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie 🗓

W pierwszą rocznicę agresji rosyjskiej przeciwko Ukrainie, Instytut Polski zorganizował projekcję filmu "Dom z drzazg", który ukazał historię tymczasowego domu dziecka w środku ukraińskiej strefy wojennej, zaledwie 20 kilometrów od frontu. Podczas projekcji filmu gościem specjalnym była Fundacja Pomocy Dzieciom Happy Kids, która prowadzi ewakuację dzieci z Ukrainy.
24 02.2023 Aktualności