20.04.2022 Film, Historia, Wydarzenia

Marek Edelman …i była miłość w Getcie

„Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość? Dlaczego nikogo to nie interesuje?” - pytał krótko przed śmiercią̨ w 2009 roku Marek Edelman, działacz ruchu oporu i ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim.

„Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość? Dlaczego nikogo to nie interesuje?” – pytał krótko przed śmiercią̨ w 2009 roku Marek Edelman, działacz ruchu oporu i ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. W filmie odpowiada na to pytanie: w piekle getta mogło istnieć dobro i piękno. I miłość. I to ona była największą̨ wartością większą̨ nawet niż życie. Mocna, bezwarunkowa, gotowa do ostatecznego poświęcenia i pełnego oddania się drugiemu człowiekowi.

Film dokumentalny – fabularyzowany, PL/DE 2019, 80 min., wersja oryginalna z angielskimi napisami

Scenariusz: Jolanta Dylewska i Agnieszka Holland

Reżyseria: Jolanta Dylewska i Andrzej Wajda

 

Data i godzina:
20 kwietnia, godz. 20:00

Miejsce:
CineCenter, Fleischmarkt 6, 1010 Wien

Wstęp/bilety:
Wstęp wolny. Wymagana rejestracja: event.wien@instytutpolski.pl

Organizator:
Instytut Polski w Wiedniu


Kroke – The World of Christmas Carols

Zespół Kroke oscyluje wokół różnych gatunków i nie wykazuje obaw przed eksperymentowaniem z jazzem i muzyką współczesną.
20 12.2022 Muzyka, Wydarzenia

Esperanto i świat – Esperanto kaj la

Podróże i języki to hobby wielu z nas. Ci, którzy interesują się esperanto, mogą używać go do komunikacji z ludźmi o podobnych pasjach, i to z całego świata! To wydarzenie będzie ku temu idealną okazją, ponieważ można na nim spotkać esperantystów z wielu krajów.
17 12.2022 Wiedza, Wydarzenia

Pokaz filmu „Szarlatan” Agnieszki Holland w Salzburgu

W ramach cyklu filmowego "Slawistyka, Slavistika, Славистика" Wydział Slawistyki Uniwersytetu w Salzburgu oraz Instytut Polski w Wiedniu zapraszają na pokaz filmu "Szarlatan" Agnieszki Holland.
15 12.2022 Film, Wydarzenia