9.06.2022 - 9.09.2022 Design, Program, Sztuka

Hélène Litorelle «Broken Dreams. War diary from the Ukrainian shelter»

Wystawa w formie dziennika autorstwa artystki i projektantki Hélène Litorelle z Kijowa jest poświęcona dniom, które spędziła na Ukrainie w czasie wojny.

Złamane marzenia. Pamiętnik wojenny z ukraińskiego schronu

Instytut Polski w Wiedniu przy wsparciu Ambasady Ukrainy w Republice Austrii prezentuje indywidualną wystawę „Broken Dreams. Dziennik wojenny ze schronu ukraińskiego” ukraińskiej artystki i projektantki mody Hélène Litorelle. Przeżycia z kijowskiego schronu w pierwszych dniach wojny, przemyślenia oraz decyzja o ucieczce z Ukrainy znajdują odzwierciedlenie w prezentowanych pracach, w których Litorelle łączy własne rysunki z fragmentami artykułów prasowych o armii i wojnie. Starsze prace dotyczą aktualnych wydarzeń, takich jak pandemia COVID-19, Brexit czy zmiany klimatyczne. Wspaniałym przykładem jej wcześniejszej pracy, także przesiąkniętej filozofią i symboliką, jest model chusty na zamówienie Narodowego Muzeum Historii Ukrainy, wyraźnie inspirowany starożytnym pektorałem scytyjskim. Częścią ekspozycji jest również kolekcja rysunków i drukowanych jedwabnych szali przedstawiających totemy, mitologiczne stworzenia i zagrożone gatunki.

https://helenelitorelle.com/


Otwarcie: czwartek, 9 czerwca, godz. 18.30.

Wystawę można oglądać do 9 września 2022 r.


Lokalizacja:
Galeria p_art, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń.

Informacje i bilety:

Wstęp wolny. Wymagana rejestracja: event.wien@instytutpolski.pl


Organizator:

Instytut Polski w Wiedniu

Patronat: Ambasada Ukrainy w Republice Austrii

 


NEW POLISH FILMS w Stadtkino 🗓

Pokazy filmowe NEW POLISH FILMS to święto polskiego kina, podczas którego zaprezentowane zostaną najciekawsze produkcje ostatnich kilku lat.
20 03.2024 24 03.2024 Film, Program

Portret kompozytorki: Elżbieta Wiedner-Zając. Koncert jubileuszowy 🗓

Koncert z okazji okrągłego jubileuszu artystki.
15 03.2024 Muzyka, Program

Imago Dei 2024: polskie niuanse 🗓

Trzecia edycja cyklu "Imago Dei - Zwischentöne Polen", który prezentuje polskich kompozytorów oraz czołowe zespoły i solistów.
13 03.2024 16 03.2024 Muzyka, Program