23.06.2022 Aktualności, Inne

Otwarcie wystawy plenerowej „Kolumny pamięci: Bruno Schulz (1892–1942)”

Wczoraj na wiedeńskim Yppenplatz – pomimo letniego deszczu – odbyło się otwarcie wystawy plenerowej „Kolumny pamięci: Bruno Schulz (1892–1942)”.

W Wiedniu nastało lato, a to idealna okazja do zorganizowania imprezy na świeżym powietrzu! Wczoraj na Yppenplatz – pomimo letniego deszczu – odbyło się otwarcie wystawy plenerowej „Kolumny pamięci: Bruno Schulz (1892–1942)”.

Wystawa jest częścią trwającego od 2008 roku projektu pt. „Kolumny pamięci”, którego celem jest ukazywanie sylwetek twórców represjonowanych przez reżim III Rzeszy. Zorganizowana została w związku z przypadającą 130. rocznicą urodzin i 80. rocznicą tragicznej śmierci wybitnego pisarza i artysty, Brunona Schulza.

Wystawa, prezentowana na trzech kolumnach, ukazuje historię twórczości Brunona Schulza jako pisarza, grafika i karykaturzysty. Po raz pierwszy przedstawia ona austriackiej publiczności jego życie, skupiając się szczególnie na okresie okupacji niemieckiej.

Podczas wernisażu publiczność miała okazję wysłuchać wybranych opowiadań Schulza, które odczytała austriacka aktorka, Sarah Zelt. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił duet KLEZMER RELOADED (Gołębiowski/Shevchenko).

Serdecznie dziękujemy za współpracę Muzeum Literatury w Warszawie i Verein Grundstein / masc foundation!

Kolumny można oglądać na Yppenplatz do 3 września.

 

Fot. Instytut Polski w Wiedniu


Zapraszamy dzieci do nagrań o Mikołaju Koperniku

Instytut Polski w Wiedniu planuje stworzyć film, w którym dzieci opowiedzą o Mikołaju Koperniku.
22 03.2023 30 04.2023 Aktualności

Polsko-ukraiński koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą” 🗓

Podczas koncertu przeprowadzona została zbiórka charytatywna na rzecz organizacji pomocowej Matusya działającej w Austrii na rzecz dzieci z Ukrainy.
02 03.2023 Aktualności

Mikołaj Kopernik – warsztaty dla dzieci z

Podczas warsztatów sprawdziliśmy czy Kopernik miał rację i dlaczego jego teorie się sprawdziły.
27 02.2023 Aktualności