9.08.2022 Film, Wydarzenia

dotdotdot – Open Air Short Film Festival: PERSONALE KATARZYNA WARZECHA

Tytułowy film programu "WE HAVE ONE HEART" wykorzystuje kombinację rysowanych obrazów i znalezionych materiałów filmowych, aby opowiedzieć lekką jak piórko, przejmującą i pełną nadziei historię niezwykłego zjednoczenia rodziny poprzez listy i muzykę, obejmującą okres od Iraku lat 70. do dzisiejszej Polski.

Podczas festiwalu dotdotdot – Open Air Short Film Festival 2021 polska filmowiec Katarzyna Warzecha otrzymała od festiwalowiczów Nagrodę Publiczności za swój krótkometrażowy film WE HAVE ONE HEART. Teraz Katarzyna Warzecha wraca do Wiednia, by w ramach dotdotdot 2022 zaprezentować trzy wybrane prace ze swojego dorobku (po prezentacji odbędzie się dyskusja filmowa): SIX MONTHS of FRANEK W. (PL 2016, 22 min), WE HAVE ONE HEART (PL 2020, 12 min), IT’S REALLY AWESOME (PL 2018, 28 min).

Tytułowy film programu „WE HAVE ONE HEART” wykorzystuje kombinację rysowanych obrazów i znalezionych materiałów filmowych, aby opowiedzieć lekką jak piórko, przejmującą i pełną nadziei historię niezwykłego zjednoczenia rodziny poprzez listy i muzykę, obejmującą okres od Iraku lat 70. do dzisiejszej Polski. Katarzyna Warzecha, debiutując jako reżyserka filmów animowanych, zaadaptowała na ekran historię przyjaciółki.

Dokument SZEŚĆ MIESIĘCY FRANEK W. oraz fabuła IT’S REALLY AWESOME, film dyplomowy Katarzyny Warzechy na Akademii Filmowej w Katowicach, dają wgląd w pracę artystki, która nie boi się dzielić z widzami swoimi najskrytszymi myślami. Oba filmy ukazują złożone i kruche relacje rodziny, której członkowie muszą negocjować ze sobą różne pomysły na przyszłość i walczyć o utrzymanie spójności w czasach żałoby i straty.


Data i godzina:
Wt. 9 sierpień, godz. 20.30

Miejsce:
Volkskundemuseum Wien, Laudongasse 15-19, 1080 Wiedeń

Info i bilety:
www.dotdotdot.at

Organizator:
dotdotdot – Open Air Short Film Festival

Partner:
Instytut Polski w Wiedniu


Odkrycie – muzyczno-literacke wspomnienie Wisławy Szymborskiej 🗓

Wspomnienie z recytacją i muzyką w setną rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej, polskiej poetki i laureatki Literackiej Nagrody Nobla.
29 06.2023 Literatura, Muzyka, Wydarzenia

Długa Noc Kościołów: koncert 🗓

Różnorodność repertuaru pod względem stylistycznym i wykonawczym zainteresuje melomanów, jak i pozwoli słuchaczom dotknąć sacrum w muzyce, jak i przestrzeni pięknego kościoła Maria am Gestade.
02 06.2023 Muzyka, Wydarzenia

BOLESŁAWIEC – WARSZTATY CERAMICZNE 🗓

Warsztaty dekoratorskie z mistrzem stempli-dekoracji z Bolesławca. Zapraszamy do ekscytowania się tą piękną ceramiką. Wstęp wolny, wymagane są zapisy.
12 05.2023 Design, Wydarzenia