13.08.2022 - 21.08.2022 Teatr, Wydarzenia

V. Festiwal Teatralny HIN & WEG: Magdalena Marszałkowska

„Przodkowie!” to motto V. festiwalu teatralnego HIN & WEG w Litschau nad jeziorem Herrensee. Ponad 150 wydarzeń w mieście i jego okolicach w ciągu 10 dni.

 

„Przodkowie!” to motto V. festiwalu teatralnego HIN & WEG w Litschau nad jeziorem Herrensee. Ponad 150 wydarzeń w mieście i jego okolicach w ciągu 10 dni: w zaskakujących miejscach, na świeżym powietrzu i w niezwykłych przestrzeniach, w Herrenseetheater, BrauhausStadl oraz w nowym budynku teatralnym „Moment”. Celem festiwalu jest pokazanie teatru w całej jego różnorodności – współczesnego teatru, który porusza, budzi emocje, opowiada historie, porusza aktualne problemy społeczne, który powinien i może bawić.

Magdalena Marszałkowska (ur. 1977 w Polsce, od 2003 mieszka w Austrii) jest autorką rezydującą na festiwalu HIN&WEG 2022, gdzie podczas czytań scenicznych zaprezentuje swoje sztuki „Tam byliśmy pierwsi” w tłumaczeniu Danuty Strobl oraz „Tu leży pies pochowany” w przekładzie Liliany Niesielskiej.


„Byliśmy tam pierwsi”

Polska para chce odpocząć od codzienności i dzieci w ośrodku all inclusive „Il Paradiso”. Aby zapewnić optymalny odpoczynek, po rozłożeniu na leżakach przy basenie wybierają, kto może leżeć obok nich za pomocą „sąsiedzkiego castingu”.

13 sierpnia 2022 | 13:30 – 14:30

14 sierpnia 2022 | 15:00 – 16:00

Miejsce: Städtische Bühnen, Litschau am Herrensee

„Tu leży pies pochowany”

Pewnego popołudnia młody biznesmen odkrywa, że ​​na jego działce zadomowił się bezdomny mężczyzna. Tajemniczy nieznajomy odmawia opuszczenia posiadłości i spokojnie twierdzi, że jest prawowitym właścicielem. Następuje „walka o posiadanie”, której absurdalność trudno prześcignąć.

20 sierpnia 2022 | 13:30 – 14:30

21 sierpnia 2022 | 15:00 – 16:00

Miejsce: Städtische Bühnen, Litschau am Herrensee

 

Info i bilety:
https://www.hinundweg.jetzt/
https://shop.eventjet.at/hinundweg

Organizator:
FESTIVALS LITSCHAU, Festiwal Teatralny Hin&Weg

Partner:
Instytut Polski w Wiedniu


Więcej informacji w jęz. niemieckim:

https://www.hinundweg.jetzt/
https://www.hinundweg.jetzt/ereignisse/magdalena-marszalkowska/
https://www.hinundweg.jetzt/ereignisse/wir-waren-zuerst-da/#
https://www.hinundweg.jetzt/ereignisse/hier-liegt-der-hund-begraben/


Długa Noc Literatury – czytania i rozmowy

8 krajów, 8 autorów, 8 światów. Podczas Długiej Nocy Literatury z okazji czeskiej prezydencji w UE, spotkają się poeci i pisarze z Francji, Polski, Czech, Słowenii, Szwecji, Węgier, Szwajcarii i Słowacji.
21 10.2022 Literatura, Wydarzenia

Skrzypce barokowe nieodkryte 🗓

Wykonanie najbardziej spektakularnej muzyki XVIII wieku z kolekcji muzyki estońskiej Austriackiej Biblioteki Narodowej.
20 10.2022 Muzyka, Wydarzenia

Koncert galowy z Michałem Karolem Szymanowskim (fortepian)

Konkurs ma na celu popularyzację polskiej muzyki na świecie i umocnienie znaczenia twórczości 60 wybitnych polskich kompozytorów. Podczas koncertu Michał Karol Szymanowski wykona solowe utwory fortepianowe Ignacego Jana Paderewskiego.
06 10.2022 Muzyka, Wydarzenia