6.10.2022 Muzyka, Program

Koncert galowy z Michałem Karolem Szymanowskim (fortepian)

Konkurs ma na celu popularyzację polskiej muzyki na świecie i umocnienie znaczenia twórczości 60 wybitnych polskich kompozytorów. Podczas koncertu Michał Karol Szymanowski wykona solowe utwory fortepianowe Ignacego Jana Paderewskiego.

W 2021 roku na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki Instytut Polski w Wiedniu ufundował nagrodę specjalną dla pianistów, którą otrzymał laureat III nagrody, Michał Karol Szymanowski.

Michał Karol Szymanowski jest pianistą, kameralistą i dyrygentem. Jest również laureatem konkursu Yamaha Music Foundation of Europe, laureatem drugiej nagrody Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Korei oraz trzecią nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.

Szymanowski występował m. in. w USA, Brazylii, Argentynie, Wenezueli i Japonii. Jego płyta z muzyką polską, która ukazała się pod nazwą “Piano Recital: Michał Szymanowski”, zyskała uznanie krytyków. W pewnej recenzji napisano: “Wspaniała płyta z perfekcyjnie zaaranżowanym i świetnie zagranym programem, to szczere muzykowanie, kojarzone z artystami tej klasy, co Uchida, Schiff czy Brendel “.

Konkurs ma na celu popularyzację polskiej muzyki na świecie i umocnienie znaczenia twórczości 60 wybitnych polskich kompozytorów. Do konkursu, który odbywa się co dwa lata, mogą zgłaszać się zarówno soliści, jak i zespoły z całego świata, bez ograniczeń wiekowych. Najważniejszym celem konkursu pozostaje jednak promocja utalentowanych muzyków, którzy włączają do swojego repertuaru mniej znane utwory polskich twórców.

Podczas koncertu Michał Karol Szymanowski wykona solowe utwory fortepianowe Ignacego Jana Paderewskiego.

Koncert pod patronatem Radio Klassik Stephansdom.


Termin:
czw., 6 października, o godz. 18.00

Miejsce:
Ehrbar Saal, Mühlgasse 28, 1040 Wien

Wstęp/bilety:
Wstęp wolny. Konieczna rezerwacja miejsc: event.wien@instytutpolski.pl  

Organizator:
Instytut Polski w Wiedniu

Partner:
Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, radio klassik Stephansdom


NEW POLISH FILMS w Stadtkino 🗓

Pokazy filmowe NEW POLISH FILMS to święto polskiego kina, podczas którego zaprezentowane zostaną najciekawsze produkcje ostatnich kilku lat.
20 03.2024 24 03.2024 Film, Program

Portret kompozytorki: Elżbieta Wiedner-Zając. Koncert jubileuszowy 🗓

Koncert z okazji okrągłego jubileuszu artystki.
15 03.2024 Muzyka, Program

Imago Dei 2024: polskie niuanse 🗓

Trzecia edycja cyklu "Imago Dei - Zwischentöne Polen", który prezentuje polskich kompozytorów oraz czołowe zespoły i solistów.
13 03.2024 16 03.2024 Muzyka, Program