9.11.2022 Wydarzenia

Prezentacja i degustacja polskiego cydru

Marcin Hermanowicz z Cydr Ignaców z Fundacją Państwo Polskie poprowadzi wieczór i opowie o produkcji cydru, turystyce kulinarnej i bioróżnorodności Polski. Wszystko o mitycznym owocu, jakim jest jabłko.

Dni otwarte Instytutu Polskiego w Wiedniu.
Na trzy dni Instytut zamieni się w scenę nostalgicznej zabawy.
Miejsce spotkania: pod jabłonią.

Marcin Hermanowicz z Cydr Ignaców z Fundacją State of Poland poprowadzi wieczór i opowie o produkcji cydru, turystyce kulinarnej i bioróżnorodności Polski. Wszystko o mitycznym owocu, jakim jest jabłko.

Stare sady to prawdziwe klejnoty i największy skarb Polski Środkowej. Czasami kilka drzew jest najcenniejszym nabytkiem, jakiego może dokonać cydrownik. W końcu cydr to przede wszystkim taniny, goryczka i intrygujące, nietypowe smaki – wszystko to, czego brakuje kupnym jabłkom. Cydr co roku smakuje inaczej, ale zawsze jest wytrawną, soczystą interpretacją wiatru, deszczu, gleby i słońca.

Środa, 9 listopada, godz. 18.00

Miejsce: Instytut Polski w Wiedniu, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń

Info i bilety: Wstęp wolny. Na wszystkie wydarzenia wymagana jest rejestracja: event.wien@instytutpolski.pl

Organizator: Instytut Polski w Wiedniu

Partnerzy: Polska Izba Turystyki, State of Poland Foundation, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., Fundacja SLOW, Polska Akademia Nauk – Centrum Naukowe w Wiedniu, Wydawnictwo Christian A. Bachmann, Uniwersytet Johannesa Gutenberga w Moguncji


Mikołaj Kopernik – warsztaty dla dzieci 🗓

Na naszych warsztatach sprawdzimy odkrycia Kopernika za pomocą ciekawych eksperymentów. Najpierw użyjemy tablicy grawitacyjnej, aby zbadać, dlaczego małe planety krążą wokół dużych słońc i co to ma wspólnego z toczeniem się kul. Po zgłębieniu tajemnic nieskończonego wszechświata zrobimy doświadczenie z jednym z zainteresowań Kopernika - kartografią.
26 02.2023 Wiedza, Wydarzenia

„Dom z drzazg”- film Simona Lerenga 🗓

Dokument "Dom z drzazg" pokazuje historię tymczasowego sierocińca w środku ukraińskiej strefy wojennej, zaledwie 20 kilometrów od frontu. Poznajemy to miejsce oczami ludzi, którzy tam mieszkają.
23 02.2023 Film, Wydarzenia

Warsztaty ikonopisania 🗓

Uczestnicy warsztatów będą mogli wykonać własną kopię ikony na szkle.
18 02.2023 Design, Wydarzenia