18.10.2018 Wydarzenia

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” połączone z piknikiem rodzinnym

Polacy mieszkający w Pekinie wraz z chińskimi polonistami wspólnie czytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

W dniu 13 października w ogrodach ambasady RP w Pekinie odbył się II Rodzinny Piknik Polonijny. Wydarzenie poprzedziło Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które stanowiło doskonałą okazję do przypomnienia o tegorocznej rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięli w nim udział liczni przedstawiciele środowiska polonijnego, pracownicy ambasady, a także studenci i wykładowcy polonistyki na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych oraz Pekińskim Uniwersytecie Studiów Międzynarodowych, w tym prof. Zhao Gang, Dziekan Wydziału Języków Europejskich PUJO.

 

Spotkanie polonijne przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze. Polacy zamieszkali w Pekinie i okolicach przynieśli kosze piknikowe z prowiantem, a dla najmłodszych uczestników Wydział Konsularny zorganizował różnego rodzaju atrakcje i zabawy.

 

Wszystkim uczestnikom spotkania, w szczególności osobom, które wzięły aktywny udział w Narodowym Czytaniu, serdecznie dziękujemy za przybycie oraz zapraszamy do udziału w podobnych wydarzeniach planowanych w przyszłym roku.

Scheduled Wydarzenia