21.10.2018 Wydarzenia

Polskie stoisko na Bazarze Charytatywnym

Na Stadionie Narodowym w Pekinie odbył się Bazar Charytatywny pod patronatem Pani Qian Wei - Małżonki Ministra Spraw Zagranicznych ChRL.

21 października 2018 r. na Stadionie Narodowym w Pekinie odbył się Bazar Charytatywny pod patronatem Pani Qian Wei – Małżonki Ministra Spraw Zagranicznych ChRL. Wydarzenie to można porównać do Bazarów organizowanych w większości krajów świata w grudniu każdego roku. Brały w nim udział liczne przedstawicielstwa dyplomatyczne akredytowane w Chinach, a także firmy międzynarodowe. Dochód zostanie przeznaczony na zakup implantów ślimakowych dla dzieci z wadami słuchu w dotkniętych ubóstwem obszarach prowincji Gansu.

 

                Ambasada, jak co roku,  włączyła się w tę akcję dobroczynną, organizując jedno z największych i najatrakcyjniejszych stoisk. Idea pomocy dzieciom jest bliska wielu pracownikom naszej placówki. Mamy świadomość, że nawet w najbogatszych krajach istnieją  obszary niedoinwestowane, a tylko ludzka solidarność i hojność może pomóc chorym i najsłabszym. W związku z tym chętnie braliśmy udział w przygotowaniu polskiego stoiska pod patronatem p. Izabelli Zajączkowskiej, która organizowała je w Chinach po raz pierwszy ( w ogóle po raz dziewiąty).  Wpłaciliśmy na cele dobroczynne 91 500 RMB, tj. prawie 3 razy więcej niż w ubiegłym roku).

 

                Największym powodzeniem cieszyły się bursztyny, polskie kabanosy produkowane w Chinach, piwo, soki, słodycze, książki dla dzieci tłumaczone na chiński, miody pitne i domowe ciasta.

 

                Dziękujemy serdecznie tym, którzy wsparli naszą inicjatywę, a w szczególności firmie jubilerskiej „Chilli” producentowi wędlin „Hussar”,  dystrybutorom piwa „Łomża”, zaangażowanym w wydarzenie Polakom mieszkającym w Chinach, a także wszystkim, którzy dostarczyli nam widoczne na filmie towary.

Scheduled Wydarzenia