11.05.2019 - 12.05.2019 Wydarzenia

Duże zainteresowanie chińskich graczy polskimi grami komputerowymi

Polskie firmy wzięły udział w odbywających się w dniach 11-12 maja 2019 r. targach GFusion w Pekinie

Polscy wydawcy gier komputerowych zaprezentowali swoją ofertę oraz spotkali się z chińskimi fanami podczas targów GFusion, jakie odbyły się w dniach 11-12 maja 2019 r. w Pekinie. Sześciu polskich uczestników (11 bit studios, Techland, T-Bull, MGP Studios, Monster Couch, Bold Pixel) zaprosiła do udziału Fundacja Indie Games Polska, która przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Polskiego w Pekinie oraz Instytutu Adama Mickiewicza, zorganizowała polskie stoisko na targach.

Łącznie na polskim stoisku zaprezentowanych zostało 11 gier m.in. „Moonlighter”, „Tetsumo Party”, „Back to 1998” czy „Top speed 2”. Ponadto, na scenie głównej Maciej Łączny z firmy Techland przedstawił chińskiej publiczności nadchodzącą produkcję „Dying Light 2”. Na targach po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowano oficjalny chiński zwiastun tej gry, dzięki czemu fani wyczekują jej z jeszcze większą niecierpliwością.

Polskie produkcje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających targi, o czym świadczyły kolejki przy polskim stoisku. Dzięki obecnym na miejscu wolontariuszom, polscy twórcy gier mogli przy tym od razu poznać opinie chińskich graczy. W ciągu dwóch dni targi przyciągnęły ponad 18 tysięcy gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli miejscowej branży gier komputerowych i mediów. Dla firm z Polski udział w wydarzeniu umożliwił nie tylko pokazanie swoich produkcji, ale także poznanie chińskiego rynku gier komputerowych oraz pozyskanie kontaktów do dalszej współpracy.

from to
Scheduled Wydarzenia