12.10.2023 - 30.11.2023 Wydarzenia

8. edycja Festiwalu Literackiego UE-Chiny

8. edycja Festiwalu Literackiego UE-Chiny, organizowanego przez Delegaturę Unii Europejskiej w Chinach, odbędzie się od 12 października do 30 listopada w czterech miastach. Festiwal ma na celu promocję dialogu pomiędzy autorami literatury współczesnej z Unii Europejskiej i Chin pod hasłem „Głosy teraźniejszości: literatura współczesna”. W tym kontekście, zorganizowanych zostanie siedem dialogów pomiędzy zaproszonymi autorami z UE i Chin oraz cztery salony literackie w następujących miastach: Pekin, Szanghaj, Chengdu i Kanton.

W ścisłej współpracy z księgarniami w ww. miastach przygotowano sześć kącików czytelniczych, w których można przeczytać książki europejskich autorów przetłumaczone na język chiński. Instytut Polski w Pekinie przekazał książki polskich laureatów literackiej Nagrody Nobla: Olgi Tokarczuk, Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, a także książki dla dzieci.

Obejrzyj wystąpienie Ambasadora UE w Chinach Jorge Toledo na temat inauguracji 8. edycji Festiwalu Literackiego UE-Chiny: EU Ambassador Jorge Toledo’s address on the launch of the 8th EU-China Literary Festival (2023) | EEAS (europa.eu)

from to
Scheduled Wydarzenia