26.02.2024 - 8.03.2024 Wydarzenia

Chińskie tournée Iwony Chmielewskiej

W dniach 26 lutego do 8 marca 2024 r. pani Iwona Chmielewska odwiedziła Chiny i wzięła udział w szeregu wydarzeń mających na celu promocję jej twórczości w Państwie Środka. Polskie książki dla dzieci są doceniane na świecie przez czytelników, jak i jury najważniejszych nagród w kręgach literatury dla dzieci. Książki p. Chmielewskiej są mądre i pięknie ilustrowane, bliskie światu dziecka, co zapewnia im taką popularność w kraju i zagranicą.

Na program tournée złożyły się między innymi spotkania autorskie, warsztaty międzypokoleniowe, warsztaty ze studentami, transmitowane online panele dyskusyjne organizowane w prestiżowych księgarniach oraz wywiady z chińskimi mediami.

Pani Iwona złożyła także wizytę w Ambasadzie RP w Pekinie i wzięła udział w wywiadzie przeprowadzonym przez dyrektor Instytutu Polskiego w Pekinie – panią Martę de Zuniga.

Iwona Chmielewska to jedna z najbardziej cenionych ilustratorek na świecie, której książki cieszą się wielką popularnością także w Chinach. Aktualnie na język chiński zostało przetłumaczonych aż osiemnaście  z jej książek, a jej twórczość spotkała się z bardzo entuzjastycznym odbiorem krytyki oraz czytelników.

Głównymi organizatorami pekińskiego tournée Iwony Chmielewskiej były wydawnictwa Guangxi Normal University Press oraz Jieli Publishing House, przy wsparciu Instytutu Książki oraz Instytutu Polskiego w Pekinie.

from to
Scheduled Wydarzenia