03-03-2015 Aktualności

Olga Tokarczuk: Dom dzienny, dom nocny

Jedna z najważniejszych pozycji we współczesnej literaturze polskiej, Dom dzienny, dom nocny Olgi Tokarczuk ukazała się także po rumuńsku. Nazwisko autorki, nieobce rumuńskim czytelnikom, pojawia się często w kontekście szans na literacką nagrodę Nobla. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Casa Cârții de Știință, w tłumaczeniu Cristiny Godun.

Książkę, w cenie ok. 30 lei można nabyć w dobrych księgarniach oraz online, na stronie wydawnictwa.


Instytut Polski zamknięty 3 czerwca

Uprzejmie informujemy, że w czwartek, 3 czerwca, z okazji święta Bożego Ciała, Instytut Polski w Bukareszcie będzie zamknięty. Dziękujemy za zrozumienie.
02 06.2021 Aktualności

Instytut Polski zamknięty

Z okazji katolickich świąt Wielkanocnych, Instytut Polski będzie zamknięty w poniedziałek, 5 kwietnia. Wszystkim naszym przyjaciołom i partnerom, którzy też teraz obchodzą Wielkanoc, życzymy Wesołych Świąt!
01 04.2021 Aktualności

30. rocznica współpracy wyszehradzkiej

Trzydzieści lat temu, 15 lutego 1991 r., prezydenci Polski i Czechosłowacji oraz premier Węgier podpisali na zamku w Wyszehradzie na Węgrzech Deklarację o współpracy Czeskiej i Słowackiej Republiki Federacyjnej, Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Węgierskiej w dążeniu do integracji europejskiej.
15 02.2021 Aktualności