17.06.2015 Inne, Wydarzenia

Warsztat kuchni polskiej

W środę, 17 czerwca Instytut Polski i The London Street Atelier organizują warsztaty kulinarne, które poprowadzi polski kucharz Piotr Ślusarz. W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci gotowania.

17 czerwca, godz. 19.00 – The London Street Atelier, str. Puțul lui Zamfir 15, Bukareszt

Zapisy: reservations@thelondonstreetatelier.com. Koszty warsztatów: 80 euro na osobę.

Piotr Ślusarz  to 27 letni szef kuchni. Doświadczenie zdobywał w londyńskich i hiszpańskich restauracjach takich jak Hibiscus, El Celler De Can Roca, L’Autre Pied, Pollen Street Social oraz pięcio gwiazdkowych hotelach Sheraton i Charlotte Street Hotel. Propaguje kuchnię klasyczną w nowoczesnym wydaniu – prostą, a jednocześnie elegancką. Nie lubi eksperymentować na ludziach, nie jest odkrywcą ale pasjonatem dobrego smaku. Posługuje się prostymi, ale sprawdzonymi kombinacjami.

Oprócz warsztatów w London Street Atelier, Piotr Ślusarz zostanie na dwa dni szefem kuchni Restauracji Hambar, przy Aviatorilor 31. W piątek, 19 czerwca, z okazji Nocy Instytutów Kultury przygotuje specjalne menu „Jabłko na Trzy Sposoby”, a w sobotę, 20 czerwca będzie tam serwował dania polskiej kuchni a’la carte.

Scheduled Inne Wydarzenia

Konferencja specjalna „Teatr Tadeusza Kantora” na Międzynarodowym

W 2025 roku mija 50 lat od premiery najsłynniejszego spektaklu Tadeusza Kantora, „Umarłej klasy”. Tak zainicjowany nowy etap w twórczości teatralnej Kantora, Teatr Śmierci, miał ogromny wpływ na teatr postdramatyczny na całym świecie, pokazywał między innymi, w jaki sposób teatr może opowiadać o traumach i trudnej pamięci. Tadeusz Kantor jest obok Jerzego Grotowskiego wymieniany jako jedna z najważniejszych postaci XX-wiecznego teatru, stworzył jednak teatr osobny, niezwiązany, jak w przypadku Grotowskiego, z określoną metodologią, pozwalającą na naturalną kontynuację. By poznać siłę kreacji Kantora, potrzeba wielu pojedynczych perspektyw.
22 06.2025 Inne, SEZON PL-RO, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Kostium / Rzeźba / Ciało. Obiekty teatralne

Wizjoner. Artysta totalny. Rewolucjonista teatru. Najbardziej światowy z polskich artystów i najbardziej polski z artystów światowych. Tadeusz Kantor (1915—1990), jeden z najważniejszych twórców XX wieku, był rewolucjonistą w każdym sensie tego słowa. Założony przez niego Teatr Cricot 2, nieustannie wykraczał poza tradycyjne ramy sceny. Wystawa z kolekcji Cricoteki, prezentowana w Muzeum Brukenthala w Sybinie, ukazuje fenomen Tadeusza Kantora poprzez jego obiekty teatralne — kostiumy, przedmioty, rzeźby. To one niosą w sobie nie tylko ślad spektakli, lecz także ideę i zapis procesu twórczego.
21 06.2025 31 08.2025 SEZON PL-RO, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Polska obecność na festiwalu TIFF w Klużu-Napoce

Multimedialne show „Chłopi” w wykonaniu polskiego muzyka Łukasza L.U.C.-a Rostkowskiego wraz z Rebel Babel Film Orchestra zostanie zaprezentowany 18 czerwca w Domu Kultury Studentów w Klużu-Napoce w ramach 24. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transilvania – TIFF. W programie festiwalu znalazły się również inne polskie produkcje.
13 06.2025 22 06.2025 Kino, Muzyka, SEZON PL-RO, Wydarzenia