30-10-2015 Teatr

O Tadeuszu Kantorze, w kwartalniku Scena.ro

Revista de artele spectacolului Scena.ro intră în cel de al 7-lea an de apariție cu o ediție dedicată unuia dintre marii creatori ai secolului 20, ale cărui urme sunt puternic vizibile pe scena contemporană: Tadeusz Kantor. La 100 de ani de la nașterea lui Kantor, revista aduce în fața cititorilor perspective inedite asupra operei lui, aflată la limita cu artele vizuale, happening-ul și dansul.

Czasopismo o sztukach performatywnych Scena.ro w swoim 28 numerze poświęca kilkanaście stron Tadeuszowi Kantorowi – wybitnemu twórcy XX wieku. W stulecie urodzin polskiego reżysera na temat jego dzieła oraz dokumentacji jego twórczości piszą krytycy, teatrolodzy oraz współtwórcy jego teatru z Polski i Francji.

Czasopismo jest dostępne w dobrych księgarniach na terenie całej Rumunii, lub wysyłkowo, po złożeniu zamówienia na adres: scena.ro@gmail.com

Foto: Mariusz Cieszewski / MFA Poland


Polki i Rumunki, które zmieniły świat zawitały

Do końca marca również mieszkańcy Vaslui mogą poznać fascynujące historie 34 Polek i Rumunek, które miały odwagę zmienić swój kraj, Europę i świat. Otwarcie wystawy otworzy również Narodowe Sympozjum „Znane kobiety Rumunii” w Muzeum Okręgowym „Stefan cel Mare” Vaslui.
01 03.2021 31 03.2021 Historia, Kino, Teatr

Polki i Rumunki, które zmieniły świat wracają

Fascynujące historie 34 Polek i Rumunek, które miały odwagę, by zmieniać swoje kraje, Europę i świat można ponownie oglądać w Bukareszcie. Będą one dostępne do 18 marca przez całą dobę, w samym centrum stolicy Rumunii - tuż obok Placu Uniwersyteckiego, na ogrodzeniu Muzeum Miasta Bukareszt - Pałac Suțu.
19 02.2021 18 03.2021 Historia, Kino, Teatr

„Polki i Rumunki, które zmieniły świat” –

Dziesięć fascynujących Polek i Rumunek, które zmieniały swoje kraje, Europę i świat prezentuje seria filmów animowanych przygotowana przez Instytut Polski w Bukareszcie. Bohaterką najnowszego odcinka jest Lucia Sturdza Bulandra (1873-1961) – rumuńska arystokratka, która całe swoje życie poświęciła scenie i rozwojowi teatru rumuńskiego.
21 11.2020 30 11.2020 Sztuki wizualne, Teatr