30.10.2015 Teatr

O Tadeuszu Kantorze, w kwartalniku Scena.ro

Revista de artele spectacolului Scena.ro intră în cel de al 7-lea an de apariție cu o ediție dedicată unuia dintre marii creatori ai secolului 20, ale cărui urme sunt puternic vizibile pe scena contemporană: Tadeusz Kantor. La 100 de ani de la nașterea lui Kantor, revista aduce în fața cititorilor perspective inedite asupra operei lui, aflată la limita cu artele vizuale, happening-ul și dansul.

Czasopismo o sztukach performatywnych Scena.ro w swoim 28 numerze poświęca kilkanaście stron Tadeuszowi Kantorowi – wybitnemu twórcy XX wieku. W stulecie urodzin polskiego reżysera na temat jego dzieła oraz dokumentacji jego twórczości piszą krytycy, teatrolodzy oraz współtwórcy jego teatru z Polski i Francji.

Czasopismo jest dostępne w dobrych księgarniach na terenie całej Rumunii, lub wysyłkowo, po złożeniu zamówienia na adres: scena.ro@gmail.com

Foto: Mariusz Cieszewski / MFA Poland

Scheduled Teatr

Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024-2025 – Mamy wspólny

Rumunia i Polska organizują pierwszy raz w historii wspólny sezon kulturalny. Zróżnicowany program zaplanowanych wydarzeń oraz intensywnej wymiany kulturalnej przyczynią się do pogłębienia wzajemnych relacji i przyjacielskich więzi łączących od dawna oba kraje. 3 marca 2024 roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Solidarności Polsko-Rumuńskiej. Organizowane w tym okresie wyjątkowe wydarzenia kulturalne w Warszawie i Bukareszcie były okazją do zaprezentowania programu sezonu szerokiej publiczności.
03 03.2024 31 10.2024 Historia, Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Identyfikacja wizualna Sezonu Kulturalnego Polska-Rumunia 2024-2025 🗓

Identyfikacja wizualna sezonu jest owocem współpracy studentów wydziałów grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i bukareszteńskiego Narodowego Uniwersytetu Sztuki UNArte. Efektem kilkumiesięcznej pracy mieszanych ekip młodych grafików, wspieranych przez swoich wykładowców, jest logotyp inspirowany znakami diakrytycznymi, charakterystycznymi dla każdego z języków. Dopełnieniem identyfikacji jest hasło „Mamy wspólny język”, odwołujące się do języka kultury, który pozwala na głębokie poznanie i porozumienie między ludźmi - w całej ich różnorodności form, środków wyrazu i tradycji.
04 03.2024 31 10.2025 Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Stary Burek i wilk – premiera w

Narodowy Teatr Radiowy dla Dzieci zaprasza w niedzielę 10 grudnia od godz. 9.00 na antenie Radia Romania Cultural na premierę słuchowiska Stary Burek i wilk - słowackiej baśni ludowej, scenariusz i reżyseria Gavriil Pinte.
10 12.2023 Teatr