15.05.2016 - 22.05.2016 Kino, Wydarzenia

„Ciało/Body” na Europejskim Festiwalu Filmowym

Film Małgorzaty Szumowskiej, laureat „Srebrnego Niedźwiedzia” za najlepszą reżyserię na zeszłorocznym Berlinale, zostanie zaprezentowany po raz pierwszy w Rumunii podczas gali zamknięcia Festiwalu Filmu Europejskiego w Bukareszcie. Będzie on także wyświetlany na pokazach festiwalowych w Klużu i Targu-Muresz.

15 maja, godz. 19.30 (gala zamknięcia) – Kino Elvira Popescu, bd. Dacia 77, Bukareszt

22 maja, godz. 19.00 – Kino Arta, Piața Trandafirilor 35-37, Targu Muresz

22 maja, godz. 21.00 – Kino Mărăști, ul. Aurel Valicu 3, Kluż

 

BODY / CIAŁO

Polska, 2015, 90 min.

Reżyseria: Małgorzata Szumowska 

Scenariusz: Małgorzata Szumowska, Michał Englert  

Obsada: Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Justyna Suwała, Ewa Dałkowska itd.

Cyniczny prokurator i jego cierpiąca na anoreksję córka próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

 

Małgorzata Szumowska  (ur. 1973) reżyserka i scenarzystka filmów fabularnych i dokumentalnych. Przed studiami reżyserskimi w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej dwa lata studiowała historię sztuki na UJ. W roku 2001 została członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Jest autorką sześciu fabularnych filmów długometrażowych i kilkunastu dokumentów. 

 
Opublikowano: 06-05-2016

Gdzie i kiedy?

Bilety

Bukareszt – wstęp na podstawie zaproszenia | Targu Muresz, Kluż – wstęp wolny

from to
Scheduled Kino Wydarzenia

Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024-2025 – Mamy wspólny

Rumunia i Polska organizują pierwszy raz w historii wspólny sezon kulturalny. Zróżnicowany program zaplanowanych wydarzeń oraz intensywnej wymiany kulturalnej przyczynią się do pogłębienia wzajemnych relacji i przyjacielskich więzi łączących od dawna oba kraje. 3 marca 2024 roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Solidarności Polsko-Rumuńskiej. Organizowane w tym okresie wyjątkowe wydarzenia kulturalne w Warszawie i Bukareszcie były okazją do zaprezentowania programu sezonu szerokiej publiczności.
03 03.2024 31 10.2024 Historia, Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Identyfikacja wizualna Sezonu Kulturalnego Polska-Rumunia 2024-2025 🗓

Identyfikacja wizualna sezonu jest owocem współpracy studentów wydziałów grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i bukareszteńskiego Narodowego Uniwersytetu Sztuki UNArte. Efektem kilkumiesięcznej pracy mieszanych ekip młodych grafików, wspieranych przez swoich wykładowców, jest logotyp inspirowany znakami diakrytycznymi, charakterystycznymi dla każdego z języków. Dopełnieniem identyfikacji jest hasło „Mamy wspólny język”, odwołujące się do języka kultury, który pozwala na głębokie poznanie i porozumienie między ludźmi - w całej ich różnorodności form, środków wyrazu i tradycji.
04 03.2024 31 10.2025 Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Poezja – replika rzeczywistości. Recital poezji polskiej

Z okazji 100. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta – polskiego poety, dramaturga i eseisty, zapraszamy miłośników literatury z Kiszyniowa na wydarzenie premierowe – recital poezji polskiej i mołdawskiej w Cărturesti w Muzeum – w środę 21 lutego , 2024 o godzinie 18.00.
21 02.2024 Literatura, Wydarzenia