16.10.2017 - 27.10.2017 Sztuki wizualne

Polska ceramika i malarstwo na biennale w Klużu

Niezwykła ceramika Katarzyny Koczyńskiej-Kielan i malarstwo jej męża Piotra Kielana będzie można zobaczyć w czasie wystawy pt. „Relacje” w ramach trzeciej edycji Biennale Ceramiki w Klużu-Napoce.

Polskie małżeństwo artystyczne to także para uznanych pedagogów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.  

Katarzyna Koczyńska-Kielan jest artystką ceramikiem, wykłada na Wydziale Ceramiki i Szkła we Wrocławiu gdzie realizuje autorski program nauczania technik garncarskich.

Piotr Kielan specjalizuje się w rysunku i fotografii. Od 1985 r. wykłada na  Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, a od 2012 r. jest rektorem tej uczelni.

Prezentacja polskich prac w Rumunii to efekt stałej współpracy wrocławskiej uczelni artystycznej z Uniwersytetem Sztuki i Designu w Klużu-Napoce. Towarzyszyć jej będą warsztaty ceramiczne dla studentów rumuńskiej uczelni, poprowadzone przez oboje artystów. W ramach biennale, Katarzyna Koczyńska – Kielan wygłosi także wykład dla studentów z Klużu, którego tematem będzie jej warsztat i dorobek artystyczny.

Wystawę „Relacje” organizuje Fundacja Ceramart we współpracy z m.in. Uniwersytetem Sztuki i Designu w Klużu-Napoce i Instytutem Polskim w Bukareszcie. Można ją oglądać w dniach 16-27 października 2017 roku w Galerii „Casa Matei”, ul. Matei Corvin 6 w Klużu-Napoce, w godzinach 9.00-17.00.

Wernisaż ekspozycji, z udziałem artystów, odbędzie się 17 października o godz. 17.00. Wykład Katarzyny Koczyńskiej-Kielan będzie miał miejsce również w Galerii „Casa Matei” 18 października o godz. 11.00.

Szczegółowy program biennale: http://clujceramicsbiennale.com/

from to
Scheduled Sztuki wizualne

Polska artystka na rezydencji Flowing Streams 🗓

Magdalena Siemaszko, artystka, antropolożka i działaczka społeczna z wykształceniem biologicznym, weźmie udział w programie rezydencyjnym Flowing Streams w Eforie Colorat w dniach 28 czerwca - 12 lipca 2024 r. Program organizowany przez klaster EUNIC Romania przy wsparciu EUNIC Global obejmuje 7 rezydencji artystycznych na temat ekologii wody na rumuńskich terenach wiejskich.
28 06.2024 12 07.2024 Inne, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Wystawa polskiego malarstwa otwiera pierwszy w historii

21 czerwca rozpocznie się wystawa „Tatry. Wróblewski, Karłowicz, Wyczółkowski” w Muzeum Brukenthala w Sybinie. W uroczystości otwarcia weźmie udział Ministra Hanna Wróblewska i dyrektor IAM Olga Wysocka. Wystawa organizowana jest przez IAM, Muzeum Narodowe Brukenthala, Fundację Andrzeja Wróblewskiego oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, przy wsparciu Instytutu Polskiego w Bukareszcie.
21 06.2024 01 09.2024 SEZON PL-RO, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Pierwszy w historii Sezon Kulturalny Polska-Rumunia rusza

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Adama Mickiewicza, przy wsparciu Instytutu Polskiego w Bukareszcie, oraz rumuńskie Ministerstwo Kultury i Rumuński Instytut Kultury po raz pierwszy w historii organizują wspólny sezon kulturalny, który potrwa od czerwca 2024 do października 2025 r.
21 06.2024 01 09.2024 SEZON PL-RO, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia