13.03.2020 Aktualności, Koronawirus

Instytut Polski w Bukareszcie pracuje zdalnie

Z powodu sytuacji epidemiologicznej na terenie Rumunii od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania siedziba Instytutu Polskiego w Bukareszcie oraz mieszcząca się w niej mediateka będą zamknięte. Działamy jednak w systemie telepracy.

Można się z nami skontaktować od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 dzwoniąc na nasze numery telefonu 021 224 45 56 oraz +40 740 044 200 lub poprzez e-mail (wszystkie dane kontaktowe znajdują się zakładce „kontakt„).                                                                                                             

Pracownicy Instytutu Polskiego również odbierają korespondencję e-mail i pracują w systemie telepracy. 

Osoby, które nie zdążą zwrócić książek, filmów lub płyt przed dniem 13 marca 2020 roku, mogą zachować je do czasu ponownego otwarcia mediateki.

W przypadku jeśli zajdzie konieczność zwrócenia książek, filmów lub płyt przed tym terminem, prosimy o kontakt e-mailowy na adres loredan.dumitru[małpa]instytutpolski.org lub pod numerem telefonu 021 224 45 56 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00).                                 

Od dnia 13 marca zawieszone są także kursy języka polskiego. Więcej informacji >>>

Scheduled Aktualności Koronawirus

Odznaka honorowa „Bene Merito” dla Luizy Săvescu

okazji jubileuszu 25-lecia Instytutu Polskiego w Bukareszcie, 17 czerwca 2026 r. w Narodowym Muzeum Chłopa Rumuńskiego w Bukareszcie wręczono odznaki honorowe „Bene Merito” Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, Radosława Sikorskiego.
18 06.2026 Aktualności, Wydarzenia

25 lat wspólnych opowieści – jubileusz Instytutu

W dniu 17 czerwca 2026 r. Instytut Polski w Bukareszcie świętował 25-lecie działalności w Muzeum Narodowego Chłopa Rumuńskiego w Bukareszcie.
18 06.2026 Aktualności, Wydarzenia

Oana Cristea Grigorescu odznaczona przez MKiDN 🗓

W dniu 11 marca 2026 r., w Ambasadzie RP w Bukareszcie odznaczenie przyznane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała osoba, która nie mogła być obecna 2 marca w Ateneum Rumuńskim. To osoba, z którą mieliśmy przyjemność z powodzeniem współpracować przy bardzo wielu projektach w ciągu ostatnich 10 lat. Odznaczenie wręczył ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Rumunii, Jego Ekscelencja Pan Paweł Soloch.
11 03.2026 Aktualności, SEZON PL-RO, SOLIDARNOŚĆ PL-RO