3.08.2020 Kino, Wydarzenia

Zobacz europejskie kino nad Morzem Czarnym

Pełen humoru i znakomitej muzyki film „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, w reżyserii Janusza Majewskiego, jednego z nestorów polskiej kinematografii, zostanie zaprezentowany 3 sierpnia w Letnim Ogrodzie w Eforie Sud. Projekcja odbędzie się w ramach trzeciej edycji festiwalu filmowego Cinemascop. Wstęp bezpłatny.

Letni Ogród w Eforie Sud gości po raz trzeci festiwal Cinescop. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 1-5 sierpnia. W każdy wieczór, o godz. 21.00 rozpoczną się projekcje filmów, natomiast w ciągu dnia publiczność będzie miała okazję zobaczyć tradycyjną wystawę fotografii lub odwiedzić galerię sztuki, która zostanie otwarta w ogrodzie.

„Excentrycy” otrzymał Srebrnego Lwa na najbardziej prestiżowym festiwalu filmowym w Polsce – Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Akcja filmu, na kanwie książki Władysława Kowalewskiego pod tym samym tytułem, rozgrywa się w rytm hitów największych legend jazzu. To opowieść o muzykach, którzy walczą o swoją duchową wolność w mrocznych czasach stalinizmu, będąca jednocześnie hymnem ku czci jazzu i jego pionierów.

Projekcja odbędzie się w poniedziałek, 3 sierpnia o godz. 21.00, w Letnim Ogrodzie w Eforie Sud (ul. Tudor Vladimirescu 2). Wstęp wolny.

EXCENTRYCY, CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY

Polska, 2015, 112 min., komedia, napisy w języku rumuńskim

Reżyseria: Janusz Majewski

Scenariusz: Włodzimierz Kowalewski

Obsada aktorska: Maciej Stuhr, Natalia Rybicka, Sonia Bohosiewicz, Anna Dymna itd.

Cały program Cinemascop 3. edycja

Scheduled Kino Wydarzenia

„Polki i Rumunki, które zmieniły świat” –

Dziesięć fascynujących Polek i Rumunek, które zmieniały swoje kraje, Europę i świat prezentuje seria filmów animowanych przygotowana przez Instytut Polski w Bukareszcie. Bohaterką szóstego odcinka jest Viorica Agarici (1886–1979) - Rumunka, która w czasie II wojny światowej wykazała się wielką odwagą pomagając Żydom.
09 10.2020 Historia, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Program CinePOLSKA 🗓

Festiwal CinePOLSKA jest wyjątkową okazją do obejrzenia najnowszych polskich filmów nagradzanych na najważniejszych festiwalach w Polsce i na świecie. Prezentowane filmy są często wyświetlane w Rumunii jako pokazy przedpremierowe, a część z nich można zobaczyć tylko w ramach tego festiwalu.
16 10.2020 22 10.2020 Kino, Wydarzenia

CinePOLSKA – Festiwal Filmu Polskiego w Rumunii

Podczas 16. edycji Festiwalu Filmu Polskiego CinePOLSKA widzowie będą mogli zobaczyć m.in. najnowszą produkcję uznanej reżyserki Agnieszki Holland „Szarlatan”, czeskim kandydatem do nagród Oskara 2021.
16 10.2020 22 10.2020 Kino, Wydarzenia