3.08.2020 Kino, Wydarzenia

Zobacz europejskie kino nad Morzem Czarnym

Pełen humoru i znakomitej muzyki film „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, w reżyserii Janusza Majewskiego, jednego z nestorów polskiej kinematografii, zostanie zaprezentowany 3 sierpnia w Letnim Ogrodzie w Eforie Sud. Projekcja odbędzie się w ramach trzeciej edycji festiwalu filmowego Cinemascop. Wstęp bezpłatny.

Letni Ogród w Eforie Sud gości po raz trzeci festiwal Cinescop. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 1-5 sierpnia. W każdy wieczór, o godz. 21.00 rozpoczną się projekcje filmów, natomiast w ciągu dnia publiczność będzie miała okazję zobaczyć tradycyjną wystawę fotografii lub odwiedzić galerię sztuki, która zostanie otwarta w ogrodzie.

„Excentrycy” otrzymał Srebrnego Lwa na najbardziej prestiżowym festiwalu filmowym w Polsce – Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Akcja filmu, na kanwie książki Władysława Kowalewskiego pod tym samym tytułem, rozgrywa się w rytm hitów największych legend jazzu. To opowieść o muzykach, którzy walczą o swoją duchową wolność w mrocznych czasach stalinizmu, będąca jednocześnie hymnem ku czci jazzu i jego pionierów.

Projekcja odbędzie się w poniedziałek, 3 sierpnia o godz. 21.00, w Letnim Ogrodzie w Eforie Sud (ul. Tudor Vladimirescu 2). Wstęp wolny.

EXCENTRYCY, CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY

Polska, 2015, 112 min., komedia, napisy w języku rumuńskim

Reżyseria: Janusz Majewski

Scenariusz: Włodzimierz Kowalewski

Obsada aktorska: Maciej Stuhr, Natalia Rybicka, Sonia Bohosiewicz, Anna Dymna itd.

Cały program Cinemascop 3. edycja

Scheduled Kino Wydarzenia

Kobiety, które zmieniły świat 🗓

Dziesięć fascynujących Polek i Rumunek, które miały odwagę, by zmieniać swoje kraje, Europę i świat od 12 sierpnia 2020 roku będzie można poznać dzięki serii filmów animowanych prezentowanej przez Instytut Polski w Bukareszcie. Będą one publikowane w Internecie przez kolejne tygodnie.
12 08.2020 30 09.2020 Historia, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Światowy jazz zabrzmi w górach Semenic 🗓

Utalentowany polski zespół Kasia Pietrzko Trio wystąpi po raz pierwszy w Rumunii na scenie Gărâna Jazz Festival odbywającego się w dniach 6-9 sierpnia 2020 roku.
06 08.2020 Muzyka, Wydarzenia

TIFF – święto miłośników kina w Klużu

Najciekawsze filmy z całego świata, w tym kilka najlepszych nowych polskich produkcji, będzie można zobaczyć od 31 lipca do 9 sierpnia 2020 roku w czasie Transilvania International Film Festival (TIFF) w Klużu-Napoce. U nas znajdziesz rekomendacje dla miłośników polskiego kina.
31 07.2020 09 08.2020 Kino, Wydarzenia