27.07.2020 - 31.07.2020 Sztuki wizualne, Teatr

Kondycja sztuk performatywnych w czasach pandemii – Cultural Management Academy 2020

Pandemia Covid-19 dotknęła wszystkich, również ludzi działających w sektorze kulturalnym. Podczas czwartej edycji Akademii Managementu Kulturalnego, tym razem w formacie online, menedżerki i menedżerowie kultury z Rumunii i Mołdawii będą próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie o rolę, kształt i formę sztuk performatywnych w erze koronawirusa.

Akademia Managementu Kulturalnego (Cultural Management Academy, CMA) to projekt współorganizowany przez członków europejskiej sieci instytutów kultury EUNIC zainaugurowany w 2017 roku.

Ma charakter kursów podyplomowych i obejmuje tygodniowy intensywny program edukacyjny w Bukareszcie złożony z wykładów, seminariów, warsztatów, dyskusji i indywidualnych zajęć z rumuńskimi i zagranicznymi specjalistami z branży artystycznej.

Od początku partnerem akademii jest Instytut Polski w Bukareszcie, który finansuje udział polskich wykładowców w programie, a koordynatorem projektu pozostaje Goethe Institut. 

W tym roku moduł CMA poświęcony samoorganizacji, uzwiązkowieniu artystów działających w sztukach performatywnych, który odbędzie się 31 lipca, poprowadzi dr Marta Miłoszewska, reżyserka, wykładowczyni akademicka oraz członkini-założycielka Związku Zawodowego Gildii Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych.


Dowiedz się więcej o Akademii Managementu Kulturalnego: 
CMA Europe >>>
CMA Bucharest >>>
Despre EUNIC >>>

from to
Scheduled Sztuki wizualne Teatr

Kobiety, które zmieniły świat 🗓

Dziesięć fascynujących Polek i Rumunek, które miały odwagę, by zmieniać swoje kraje, Europę i świat od 12 sierpnia 2020 roku będzie można poznać dzięki serii filmów animowanych prezentowanej przez Instytut Polski w Bukareszcie. Będą one publikowane w Internecie przez kolejne tygodnie.
12 08.2020 30 09.2020 Historia, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Teatr Biuro Podróży w drodze po Transylwanii

Spektakl uliczny „Carmen Funebre” znanego polskiego Teatru Biuro Podróży, będzie jednym z czterech przedstawień prezentowanych podczas czwartej edycji Festiwalu Karavanact – Teatr w drodze, odbywającej się w wyjątkowych okolicznościach w dniach 17-22 sierpnia 2020 w trzech miastach Transylwanii.
17 08.2020 22 08.2020 Teatr

O papieżu Janie Pawle II w stulecie

O papieżu Janie Pawle II w stulecie urodzin ludziom w wielu krajach świata niósł nadzieję i wiarę, a Polaków zachęcał do walki o wolność, kochał góry, kajakarstwo, odwiedził wszystkie kontynenty – Karol Wojtyła, czyli papież Jan Paweł II był jedną z najważniejszych postaci XX wieku. Z okazji stulecia jego urodzin Centrum Myśli Jana Pawła II i Instytut Polski z Bukaresztu zapraszają na wystawę „Karol Wojtyła. Narodziny”. Ekspozycję można oglądać do 10 sierpnia.
13 07.2020 10 08.2020 Historia, Sztuki wizualne, Wydarzenia