18.05.2021 - 5.06.2021 Sztuki wizualne

Sztuka współczesna z Polski i Rumunii w Timiszoarze

Wystawa "I feel something, don’t know what", zrealizowana przez Fundację Art Encounters oraz Zachęta Project Room / Narodową Galerię Sztuki Zachęta w Warszawie, będzie dostępna publiczności w Timiszoarze do 5 czerwca 2021 roku.

W projekcie bierze udział 7 artystów z Timiszoary (Lera Kelemen, Ana Kun, Andreea Medar, Carmen Nicolau, Pusha Petrov & Miki Velciov, Sorina Vazelina) oraz 6 polskich artystów (Zofia Gramz, Janusz Łukowicz, Paulina Pankiewicz, Anna Siekierska, Mikołaj Szpaczyński, Marta Węglińska) .

Prace prezentowane na wystawie, której kuratorami są Magda Kardasz i Diana Marincu, poruszają różne wątki tematyczne: od relacji między naturalnymi ekosystemami a ingerencją człowieka, wyobrażenia antropomorficznych istot hybrydowych – przedłużenie wielorakich ludzkich hipostaz oraz aktywistycznych i ekologicznych gestów artystów dotyczących środowiska, miasta i przestrzeni publicznej.

Wystawa I feel something, don’t know what jest dostępna publiczności do 5 czerwca 2021 roku i można ją zwiedzać w siedzibie Fundacji Art Encounters, Bvd. Take Ionescu nr. 46C, Casa ISHQ w Timiszoarze, po wcześniejszym umówieniu wizyty pod numerem telefonu: 0722674353 lub pod adresem e-mail: contact@artencounters.ro.

Podczas wystawy zorganizowanych zostaną zorganizowane także oprowadzania kuratorskie. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź: https://www.facebook.com/timisoaraartencounters

from to
Scheduled Sztuki wizualne

Niektórzy lubią poezję? – wystawa kolaży inspirowanych

W zeszłym roku obchodziliśmy Rok Wisławy Szymborskiej i z tej okazji zorganizowaliśmy dość nietypowe warsztaty w Bukareszcie i Kiszyniowie. Poezja jest często komentarzem do rzeczywistości, reakcją na to, co dzieje się wokół nas, dlatego bardzo łatwo można ją wykorzystać jako źródło inspiracji artystycznych. Zorganizowaliśmy warsztaty kolażowe inspirowane wierszami polskiej poetki. W Kiszyniowie współpracowaliśmy z grupą uczniów Akademickiego Liceum Sztuk Plastycznych „Igor Vieru”, koordynowaną przez profesora Anatolie Gherasimova, a warsztaty przeprowadziła Ana Golub. Wystawę w Bibliotece Narodowej Republiki Mołdawii można zwiedzać w dniach 21 lutego - 10 marca 2024 r.
21 02.2024 21 03.2024 Literatura, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Wystawa-podróż przez wielokulturowość Bukowiny w MȚR 🗓

Z okazji Dnia Solidarności Polsko-Rumuńskiej Instytut Adama Mickiewicza i Instytut Polski w Bukareszcie zapraszają na wystawę "Były trzy siostry, ale tylko dwie koszule" polskiej fotografki Justyny Mielnikiewicz.
02 03.2024 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Anna Manicka o Picasso w Bukareszcie 🗓

Historyczka sztuki i kuratorka Anna Manicka z Muzeum Narodowego w Warszawie weźmie udział w sympozjum „Picassoest. Uses and Abuses of Picasso in Eastern Europe 1945-1989”, które odbędzie się w dniu 5 stycznia 2024 roku w Bibliotece Akademii Rumuńskiej w Bukareszcie. Wydarzenie jest organizowane w ramach wystawy „Efectul Picasso”, pokazywane w MARe/Muzeum Sztuki Najnowszej od 28 września 2023 r. do 22 stycznia 2024 r.
05 01.2024 Sztuki wizualne