15.06.2021 - 16.06.2021 Kino, Wydarzenia

Polski gość na festiwalu One World Romania

Maciej Nowicki, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs w Polsce, zasiądzie w jury, które wyłoni zwycięzcę projektu Civil Society Pitch w ramach festiwalu filmów dokumentalnych One World Romania.

Projekt Civil Society Pitch kończy się 16 czerwca publiczną prezentacją poświęconą zespołom, które przeszły przez wszystkie etapy projektu rozpoczętego w zeszłym roku, udokumentowały temat związany z prawami człowieka i stworzyły reprezentatywny zwiastun dokumentu nad którym pracowały.

Civil Society Pitch zrzesza twórców filmowych (reżyserów lub dokumentalistów) oraz działaczy/organizacje walczące o prawa człowieka i zapewnia idealne warunki do pracy: zagraniczni tutorzy z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie, bardzo bogaty i wypełniony dwudniowy program, dziesięciomiesięczny mentoring rozwoju, warsztaty uzupełniające i nagrodę 4000 euro za najlepszy projekt.

W publicznej sesji pitchingowej 16 czerwca w kinie Elvire Popesco w Bukareszcie weźmie udział 5 zespołów (reżyser + organizacja pozarządowa), które zaprezentują swój projekt dokumentalny przed międzynarodowym jury i zainteresowaną publicznością.

Jury, w którego skład wejdzie także Maciej Nowicki, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs w Polsce, wybierze zwycięski projekt.

Maciej Nowicki jest współzałożycielem i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs w Warszawie, jednego z największych festiwali filmów o prawach człowieka. Jest autorem koncepcji Future Docs, europejskiej platformy poświęconej kreatywnym spotkaniom obrońców praw człowieka i dokumentalistów oraz wiceprzewodniczącym komitetu wykonawczego Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Polsce – jednej z najważniejszych organizacji pozarządowych tego typu w Europie. Ekspert w dziedzinie praw człowieka i filmu dokumentalnego, prowadził szkolenia, zasiadał w kilku jury i brał udział w różnych debatach na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Maciej Nowicki weźmie również udział w konferencji Kinedok pt. „Zwiększenie społecznego wpływu filmu dokumentalnego oraz jego promocja w małych i średnich społecznościach”, która odbędzie się 15 czerwca o godz. 17.00 w J’ai Bistrot w Bukareszcie (Calea Griviței nr 55).

Cały program festiwalu 

from to
Scheduled Kino Wydarzenia

Performans „Aktorki” w REACTOR de creație și

Performanceul „Actrițe” de Michał Telega, co-producția Teatrului Post-Național Interfonic și a Institutului Polonez din București va avea trei reprezentații la REACTOR de creație și experiment pe 26 aprilie la Cluj-Napoca.
26 04.2024 Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

PRACA POLSKIEJ ARTYSTKI NA WYSTAWIE GEISTER 🗓

Pracę "Revelation AD" polskiej artystki Zuzanny Czebatul można oglądać od 13 kwietnia do 5 maja 2024 r. w pawilonach Expoflora w bukareszteńskim parku Herăstrău, w ramach wystawy Geister, której kuratorką jest niemiecka artystka Kristin Wenzel.
13 04.2024 05 05.2024 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Film oscarowy na festiwalu One World Romania

Polską nominację do Oscarów 2024 w kategorii Najlepszy Dokument można będzie zobaczyć w Bukareszcie w dniach 6 i 7 kwietnia w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Praw Człowieka One World Romania.
06 04.2024 07 04.2024 Kino, Wydarzenia