15.06.2021 - 16.06.2021 Kino, Wydarzenia

Polski gość na festiwalu One World Romania

Maciej Nowicki, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs w Polsce, zasiądzie w jury, które wyłoni zwycięzcę projektu Civil Society Pitch w ramach festiwalu filmów dokumentalnych One World Romania.

Projekt Civil Society Pitch kończy się 16 czerwca publiczną prezentacją poświęconą zespołom, które przeszły przez wszystkie etapy projektu rozpoczętego w zeszłym roku, udokumentowały temat związany z prawami człowieka i stworzyły reprezentatywny zwiastun dokumentu nad którym pracowały.

Civil Society Pitch zrzesza twórców filmowych (reżyserów lub dokumentalistów) oraz działaczy/organizacje walczące o prawa człowieka i zapewnia idealne warunki do pracy: zagraniczni tutorzy z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie, bardzo bogaty i wypełniony dwudniowy program, dziesięciomiesięczny mentoring rozwoju, warsztaty uzupełniające i nagrodę 4000 euro za najlepszy projekt.

W publicznej sesji pitchingowej 16 czerwca w kinie Elvire Popesco w Bukareszcie weźmie udział 5 zespołów (reżyser + organizacja pozarządowa), które zaprezentują swój projekt dokumentalny przed międzynarodowym jury i zainteresowaną publicznością.

Jury, w którego skład wejdzie także Maciej Nowicki, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs w Polsce, wybierze zwycięski projekt.

Maciej Nowicki jest współzałożycielem i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs w Warszawie, jednego z największych festiwali filmów o prawach człowieka. Jest autorem koncepcji Future Docs, europejskiej platformy poświęconej kreatywnym spotkaniom obrońców praw człowieka i dokumentalistów oraz wiceprzewodniczącym komitetu wykonawczego Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Polsce – jednej z najważniejszych organizacji pozarządowych tego typu w Europie. Ekspert w dziedzinie praw człowieka i filmu dokumentalnego, prowadził szkolenia, zasiadał w kilku jury i brał udział w różnych debatach na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Maciej Nowicki weźmie również udział w konferencji Kinedok pt. „Zwiększenie społecznego wpływu filmu dokumentalnego oraz jego promocja w małych i średnich społecznościach”, która odbędzie się 15 czerwca o godz. 17.00 w J’ai Bistrot w Bukareszcie (Calea Griviței nr 55).

Cały program festiwalu 

from to
Scheduled Kino >Wydarzenia

O Ukrainie na festiwalu filmowym w Rasznowie

W dniu święta narodowego Ukrainy, 24 sierpnia, na Festiwalu Filmu i Historii w Rasznowie pokażemy dwa polskie filmy przedstawiające ważne epizody z historii Ukrainy i których przesłanie jest niezwykle istotne i aktualne. Wstęp wolny.
24 08.2022 Historia, Kino, Wydarzenia

Wystawa „Polska. Architecture” w Eforie Sud 🗓

Do 4 września, dwadzieścia wybitnych dzieł współczesnej architektury powstającej w Polsce można poznać na wystawie „Polska. Architecture”, prezentowanej w Ogrodzie Letnim w Eforie Sud w ramach festiwalu Eforie Colorat.
14 07.2022 04 09.2022 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Polskie kino w Eforie Sud 🗓

Niezwykłą opowieść o czeskim uzdrowicielu Janie Mikolášku, prawdziwym symbolu Czechosłowacji przed II Wojną Światową będzie można zobaczyć 1 sierpnia podczas otwarcia festiwalu Cinemascop w Eforie Sud.
01 08.2022 Kino, Wydarzenia