10.06.2022 - 11.06.2022 Teatr

Teatrul Postnațional Interfonic przedstawia „Aktorki. Przepraszam, że dotykam” // premiera ogólnokrajowa

„Aktorki. Przepraszam, że dotykam”, w reżyserii Mihaia Păcurara, jest najnowszą produkcją kompanii Teatrul Postnațional Interfonic i wpisuje się w działania organizacji polegające na zwalczaniu, za pomocą środków właściwych dla sztuk scenicznych, przemocy fizycznej i emocjonalnej obecnej w instytucjach oraz kolektywach artystycznych. Spektakl opowiada o systemie hierarchicznym istniejącym w środowisku teatralnym, w który zaangażowani decydenci, egzekwujący swoją władzę hierarchicznie, akceptują, milcząco lub wprost, nadużycia w procesach tworzenia.

Tekst został napisany przez Michała Telegę i powstał po rozmowach z pięcioma studentkami Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na temat przekraczania granic i wyzysku (nadużycia) w procesie pracy artystycznej. Został niedawno opublikowany w książce „Rewolucje. Antologia polskiego teatru współczesnego” przez wydawnictwo ART.

Michał Telega (ur. 1996) jest reżyserem teatralnym, w 2021 r. ukończył Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Moja propozycja związana z tą kwestią, a zwłaszcza z tym tekstem, wiąże się z ideą tożsamości,  Indywidualnej tożsamości. Kiedy we wszelkiego rodzaju relacjach międzyludzkich dominuje zaspokajanie własnych potrzeb, gdy orężem stają się uprzedzenia i manipulacja, pierwszą ofiarą jest własna tożsamość. Ten spektakl jest manifestem przeciwko unieważnieniu tożsamości.

Mihai Păcurar, reżyser

Spektakl będzie miał 2 sprzedstawienia dziennie, 10 i 11 czerwca 2022 roku. Jedno przedstawienie trwa 40 minut.

Spektakl zrealizowany w koprodukcji z Instytutem Polskim w Bukareszcie oraz przy wsparciu Instytutu Goethego w Bukareszcie i Kinema Ikon.

Wstęp jest bezpłatny, rezerwacji należy dokonać za pomocą formularza

https://forms.gle/XMomFVYAPX5g7jti6

autor: Michał Telega

tłumaczenie: Marina Palii

reżyseria: Mihai Păcurar

z: Mădălina Mușat, Paulą Dunker, Oana Hodade, Oana Pușcatu, Carmen Ghiurco, Kingą Ötvös

reżyseria dźwiękowa: Vlaicu Golcea

kierownik techniczny: Alexandru Andrei

producentka: Laura Trocan

Program przedstawień:

10.06.2022, od 18:00

10.06.2022, od 20:00

11.06.2022, od 18:00

11.06.2022, od 20:00

* Przedstawienie rekomendowane osobom powyżej 16 roku życia.

Po premierze spektaklu zapraszamy na przedstawienia kolejnej produkcji kompanii Teatrul Postnațional Interfonic, powstałej w koprodukcji z Instytutem Polskim w Bukareszcie i przy wsparciu Goethe-Institut, „Na zaliczenie”, które odbędą się 12 i 13 czerwca.

Pokazy są częścią kampanii antyprzemocowej zainicjowanej przez kompanię Teatrul Postnațional Interfonic, „Jeden słoń mniej (lub więcej) w pokoju”.

from to
Scheduled Teatr

Polski teatr na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w

Premiera książki, spektakl w reżyserii Luka Percevala, dwa spektakle plenerowe, koncert, dyskusja ze scenografką Małgorzatą Szczęśniak oraz wręczenie nagrody Krzysztofowi Warlikowskiemu to polskie wydarzenia w ramach 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Sybinie – FITS, która odbędzie się między 24 czerwca a 3 lipca 2022 r.
24 06.2022 03 07.2022 Teatr, Wydarzenia

Teatrul Postnațional Interfonic przedstawia „Na zaliczenie” 🗓

„Na zaliczenie” to zbiór krótkich scen o przemocy, mobbingu i wykorzystywaniu seksualnym na uniwersyteckich studiach doktoranckich. To krytyka, za pomocą środków artystycznych, systemu akademickiego, który opiera się na zasadach patriarchatu, hierarchii, konkurencyjności i braku stabilności finansowej.
12 06.2022 13 06.2022 Teatr

Stulecie Stanisława Lema w programie Narodowego Festiwalu

Premiera słuchowiska radiowego na podstawie słynnej powieści Stanisława Lema „Solaris”, multimedialna instalacja poświęcona twórczości wybitnego pisarza SF oraz wystawa „Bestiariusz Lema według Mroza” znajdą się w programie tegorocznej, 31. edycji Narodowego Festiwalu Teatralnego, który odbędzie się 6-14 listopada 2021.
07 11.2021 14 11.2021 Sztuki wizualne, Teatr