5.08.2022 - 6.08.2022 Muzyka, Wydarzenia

Koncerty zespołu Vołosi w Rumunii

Zespół Vołosi powraca do Rumunii z dwoma koncertami na festiwalu sztuki, kultury i muzyki „Egyfeszt”, który odbędzie się w dniach 4-7 sierpnia w województwie Harghita.

Ich muzyka, wymazując granice między instrumentami smyczkowymi, wywodząc jednocześnie swoje korzenie z muzyki karpackiej, majestatycznie połączonej z dobrze zdefiniowanymi nutami jazzowymi i rockowymi, jest doceniana zarówno przez publiczność festiwali rockowych, jak i dużych sali koncertowych.

Historia zespołu VOŁOSI rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy w sercu Karpat skrzypek Krzysztof Lasoń i wiolonczelista Stanisław Lasoń spotkali niezwykle utalentowanych wykonawców. Przez te wszystkie lata Vołosi wypracowali własny, autentyczny styl: dynamiczny, pełen pasji, wyrafinowany.

Muzycy zagrali dotychczas ponad 700 koncertów w 34 krajach świata, goszcząc na najbardziej prestiżowych festiwalach i w najważniejszych salach koncertowych: Wiener Konzerthaus (Austria), Rainforest World Music Festival (Malezja), Sori Festival (Korea Płd.), Teatr Miejski w Brugii (Belgia), Stockholm Water Prize Gala (Szwecja), Hamamatsu World Music Festival (Japonia), CaixaForum (Hiszpania), Colours of Ostrava (Czechy), Urkult (Szwecja), Mission Folk Music Festival (Kanada) , TFF Rudolstadt ( Niemcy), Shenzhen Music Festival (Chiny), Dranouter (Belgia), Universo Assisi (Włochy), Glatt & Verkehrt (Austria), Northern Norway Art Festival, Songlines Encounters (Wielka Brytania).

Koncertowali na WOMEX 2014 oraz na ceremonii otwarcia WOMEX 2017, podczas Sztokholmskiej Water Prize Gala dla króla Szwecji Karola XVI Gustawa, śpiewali dla głów państw Polski, Holandii, Belgii, Węgier, Czech, Słowacji, Ukrainy, Łotwy, Bułgarii i Izraela.

Z biegiem czasu ich koncerty były transmitowane przez Polskie Radio, BBC, WDR3 (Niemcy), Ö1 (Austria) i MBC (Korea).

Podczas koncertów w Rumunii zespół zagra wraz z węgierskim skrzypkiem Félixem Lajkó utwory z płyty „Lajkó Félix – VOŁOSI”. Płyta wspięła się na 2. miejsce na listach World Music Charts Europe i na 1. miejsce na Balkan World Music Chart, a także uzyskała tytuł „Songlines Best Album 2019”.

👉 5 sierpnia, godz. 20:00 – Zamek Lázár w Lăzarea

👉 6 sierpnia, godz. 19.00 – Synagoga w Gheorgheni

from to
Scheduled Muzyka >Wydarzenia

Wystawa „Polska. Architecture” w Eforie Sud 🗓

Do 4 września, dwadzieścia wybitnych dzieł współczesnej architektury powstającej w Polsce można poznać na wystawie „Polska. Architecture”, prezentowanej w Ogrodzie Letnim w Eforie Sud w ramach festiwalu Eforie Colorat.
14 07.2022 04 09.2022 Sztuki wizualne, Wydarzenia

Polskie kino w Eforie Sud 🗓

Niezwykłą opowieść o czeskim uzdrowicielu Janie Mikolášku, prawdziwym symbolu Czechosłowacji przed II Wojną Światową będzie można zobaczyć 1 sierpnia podczas otwarcia festiwalu Cinemascop w Eforie Sud.
01 08.2022 Kino, Wydarzenia

Koncerty Trio Pawła Kaczmarczyka w Rumunii 🗓

Trio Pawła Kaczmarczyka, jednego z najbardziej cenionych polskich pianistów jazzowych, wystąpi na dwóch koncertach w Rumunii. Zespół zagra 23 lipca w Socolari (ArtHouse Fikl) oraz 25 lipca w Bukareszcie (klub Green Hours). Koncerty organizowane są w ramach projektu JAZZ PO POLSKU, promującego polski jazz poza granicami kraju.
23 07.2022 25 07.2022 Muzyka, Wydarzenia