5.08.2022 - 6.08.2022 Muzyka, Wydarzenia

Koncerty zespołu Vołosi w Rumunii

Zespół Vołosi powraca do Rumunii z dwoma koncertami na festiwalu sztuki, kultury i muzyki „Egyfeszt”, który odbędzie się w dniach 4-7 sierpnia w województwie Harghita.

Ich muzyka, wymazując granice między instrumentami smyczkowymi, wywodząc jednocześnie swoje korzenie z muzyki karpackiej, majestatycznie połączonej z dobrze zdefiniowanymi nutami jazzowymi i rockowymi, jest doceniana zarówno przez publiczność festiwali rockowych, jak i dużych sali koncertowych.

Historia zespołu VOŁOSI rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy w sercu Karpat skrzypek Krzysztof Lasoń i wiolonczelista Stanisław Lasoń spotkali niezwykle utalentowanych wykonawców. Przez te wszystkie lata Vołosi wypracowali własny, autentyczny styl: dynamiczny, pełen pasji, wyrafinowany.

Muzycy zagrali dotychczas ponad 700 koncertów w 34 krajach świata, goszcząc na najbardziej prestiżowych festiwalach i w najważniejszych salach koncertowych: Wiener Konzerthaus (Austria), Rainforest World Music Festival (Malezja), Sori Festival (Korea Płd.), Teatr Miejski w Brugii (Belgia), Stockholm Water Prize Gala (Szwecja), Hamamatsu World Music Festival (Japonia), CaixaForum (Hiszpania), Colours of Ostrava (Czechy), Urkult (Szwecja), Mission Folk Music Festival (Kanada) , TFF Rudolstadt ( Niemcy), Shenzhen Music Festival (Chiny), Dranouter (Belgia), Universo Assisi (Włochy), Glatt & Verkehrt (Austria), Northern Norway Art Festival, Songlines Encounters (Wielka Brytania).

Koncertowali na WOMEX 2014 oraz na ceremonii otwarcia WOMEX 2017, podczas Sztokholmskiej Water Prize Gala dla króla Szwecji Karola XVI Gustawa, śpiewali dla głów państw Polski, Holandii, Belgii, Węgier, Czech, Słowacji, Ukrainy, Łotwy, Bułgarii i Izraela.

Z biegiem czasu ich koncerty były transmitowane przez Polskie Radio, BBC, WDR3 (Niemcy), Ö1 (Austria) i MBC (Korea).

Podczas koncertów w Rumunii zespół zagra wraz z węgierskim skrzypkiem Félixem Lajkó utwory z płyty „Lajkó Félix – VOŁOSI”. Płyta wspięła się na 2. miejsce na listach World Music Charts Europe i na 1. miejsce na Balkan World Music Chart, a także uzyskała tytuł „Songlines Best Album 2019”.

👉 5 sierpnia, godz. 20:00 – Zamek Lázár w Lăzarea

👉 6 sierpnia, godz. 19.00 – Synagoga w Gheorgheni

from to
Scheduled Muzyka >Wydarzenia

Teatr Żydowski w Warszawie na festiwalu Euroiudaica

Koncert muzyki żydowskiej "Shalom" 6 września oraz spektakl "Der Szturem. Cwiszyn" 7 września w wykonaniu Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich z Warszawy będą częścią Festiwalu Kultury Żydowskiej Euroiudaica, który odbędzie się w Oradei w dniach 3-9 września 2023 r.
06 09.2023 07 09.2023 Inne, Muzyka, Teatr, Wydarzenia

O polskim himalaizmie w Braszowie 🗓

Zapierające dech w piersiach obrazy z pakistańskich gór Karakorum w filmie „Doo sar - a Karakoram ski expedition film”, który będzie można zobaczyć w Braszowie 9 września w ramach festiwalu filmów górskich Alpin Film Festival.
09 09.2023 Kino, Sport, Wydarzenia

Polskie ludowe tradycje na festiwalu Balkanik w

Pieśni zaczerpnięte z muzyki ludów karpackich i historyczne instrumenty - to propozycja polskiego zespołu Wernyhora, który 10 września wystąpi podczas jubileuszowej 10. edycji festiwalu Balkanik w Bukareszcie.
10 09.2023 Muzyka, Wydarzenia