10.10.2023 - 12.10.2023 Aktualności

Konferencja o migracji w Bukareszcie

Europejska Sieć Pamięć i Solidarność w Warszawie zaprasza na międzynarodową konferencję pt. „The Light Comes from the West! The Politics of Eastern European Migration during the Cold War”, która odbędzie się w Bukareszcie w dniach 10-12 października.

Celem konferencji jest ponowne przyjrzenie się szeroko pojętej polityce migracyjnej w świetle nowych materiałów archiwalnych i z uwzględnieniem najnowszych podejść badawczych, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak podróże zagraniczne, legalna migracja, kryminalizacja migracji, upolitycznienie i siła polityczna zachodnich diaspor i środowisk emigracyjnych oraz problem migracji w relacjach Wschód-Zachód.

Konferencja odbędzie się w dwóch miejscach:

10 października – Sala Wielofunkcyjna, Narodowy Uniwersytet Studiów Politycznych i Administracji Publicznej, Bulevardul Expoziției 30A

11 i 12 października – Amfiteatr Ion Heliade Rădulescu, Biblioteka Akademii Rumuńskiej, Calea Victoriei 125 

***

Więcej szczegółów, program i bezpłatna rejestracja dostępne są na stronie enrs.eu

***

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Badań nad Totalitaryzmem Akademii Rumuńskiej (Bukareszt) oraz Narodowym Uniwersytetem Studiów Politycznych i Administracji Publicznej – Wydziałem Komunikacji i Public Relations (Bukareszt).

from to
Scheduled Aktualności

Odznaka honorowa „Bene Merito” dla Luizy Săvescu

okazji jubileuszu 25-lecia Instytutu Polskiego w Bukareszcie, 17 czerwca 2026 r. w Narodowym Muzeum Chłopa Rumuńskiego w Bukareszcie wręczono odznaki honorowe „Bene Merito” Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, Radosława Sikorskiego.
18 06.2026 Aktualności, Wydarzenia

25 lat wspólnych opowieści – jubileusz Instytutu

W dniu 17 czerwca 2026 r. Instytut Polski w Bukareszcie świętował 25-lecie działalności w Muzeum Narodowego Chłopa Rumuńskiego w Bukareszcie.
18 06.2026 Aktualności, Wydarzenia

Oana Cristea Grigorescu odznaczona przez MKiDN 🗓

W dniu 11 marca 2026 r., w Ambasadzie RP w Bukareszcie odznaczenie przyznane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała osoba, która nie mogła być obecna 2 marca w Ateneum Rumuńskim. To osoba, z którą mieliśmy przyjemność z powodzeniem współpracować przy bardzo wielu projektach w ciągu ostatnich 10 lat. Odznaczenie wręczył ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Rumunii, Jego Ekscelencja Pan Paweł Soloch.
11 03.2026 Aktualności, SEZON PL-RO, SOLIDARNOŚĆ PL-RO