11.10.2018 - 4.11.2018 Aktualności

„Lot nad kukułczym gniazdem” w reżyserii Jarosława Bielskiego w Teatro Fernán Gómez

15 lat po premierze w Hiszpanii, powraca do programu Teatro Fernán Gómez sztuka Dale'a Wassermana, na podstawie powieści Kena Keseya, w reżyserii Jarosława Bielskiego. Spektakl będzie można oglądać 11 października do 4 listopada.
from to
Scheduled Aktualności

Kolegium Europejskie rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń na studia

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w Europie na ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa, Kolegium Europejskie w Natolin utworzyło nową specjalizację w ramach studiów magisterskich z zakresu interdyscyplinarnych studiów europejskich: bezpieczeństwo i strategia europejska. Kandydaci mają czas do 14 stycznia 2026 r. na złożenie wniosku online.
31 10.2025 14 01.2026 Aktualności

Warsztaty – Hiszpańska mozaika polskiej dramaturgii 🗓

W dniach 21-24 października Uniwersytet Complutense w Madrycie będzie gospodarzem warsztatów poświęconych współczesnej dramaturgii polskiej w ramach projektu „Hiszpańska mozaika polskiej dramaturgii”. Studenci Instytutu Teatralnego, gdzie powstał pionierski w Hiszpanii kierunek studiów teatralnych, spotkają się z autorami sztuk teatralnych Antoniną Grzegorzewską, Tadeuszem Słobodziankiem i Piotrem Tomaszkiem. Towarzyszyć im będą Piotr Olkusz, redaktor naczelny miesięcznika „Dialog”, który opowie o aktualnościach polskiego teatru i dramatu, oraz Jarosław Bielski, współzałożyciel madryckiej grupy teatralnej Réplika Teatro, który wraz ze studentami przeanalizuje teksty z perspektywy reżysera i aktora. Uczestnicy warsztatów będą pracować nad polskimi dziełami dramatycznymi przetłumaczonymi na język hiszpański przez Pau Freixa Terradasa i Paulę Blanco Barnés. Są to następujące utwory: „Mozaika z term” Piotra Tomaszuka, „Cerber z Beaubourg. Seans dramatyczny w VIII scenach” Tadeusza Słobodzianka oraz „Tauryda. Apartado 679” Antoniny Grzegorzewskiej, które wraz z innymi dziełami tych autorów zostaną opublikowane w Hiszpanii w latach 2025-2026 przez madryckie wydawnictwo Punto de Vista Editores.
21 10.2025 24 10.2025 Aktualności

Znamy zwycięzców Międzynarodowego Konkursu na projekt muralu 

Wydział Inżynierii i Architektury (EINA) Uniwersytetu w Saragossie, we współpracy z Instytutem Polskim w Madrycie i Instytutem Polonika, mają przyjemność ogłosić nazwiska zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Malarstwa Ściennego „Rękopis znaleziony w Saragossie”.
02 10.2025 Aktualności