Konkurs fotograficzny „Wakacje w Polsce” 

Wakacje w Polsce? Tak, to świetny pomysł! Instytut Polski w Wilnie i Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłaszają czwartą edycję konkursu fotograficznego „Wakacje w Polsce“. Na laureatów czeka weekendowy pobyt (wraz z przelotem) w Krakowie oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich mieszkańców Litwy, którzy odpoczywali już w Polsce, byli tam na zakupach, przejeżdżali tranzytem w drodze na zachód, czy południe Europy, uczestniczyli w festiwalach muzycznych, filmowych i teatralnych. Okazji do odwiedzin Polski jest sporo, odległości nie są tak duże, a turyści mają do dyspozycji wiele połączeń lotniczych i autobusowych. Różnorodność atrakcji turystycznych w Polsce zainteresuje nawet tych podróżników, którzy „widzieli wszystko“: długie i piaszczyste wybrzeże Bałtyku, tętniące życiem polskie miasta – Warszawa, Gdańsk, Kraków, Poznań czy Wrocław – ośnieżone szczyty Tatr, piękne krajobrazy Bieszczad czy tajemnicze Sudety i Karkonosze, nieprzebyte puszcze a nawet… pustynie!
To już czwarta edycja cieszącego się niezwykłą popularnością konkursu fotograficznego „Wakacje w Polsce“. W latach ubiegłych corocznie udział w konkursie brało po kilkaset uczestników. W ciągu trzech edycji konkursu organizatorzy otrzymali ok. 1,5 tysiąca zdjęć pokazujących zarówno piękno polskiej przyrody, ciekawe zabytki, ale także miło i ciekawie spędzony w Polsce czas.
Żeby wziąć udział w konkursie, należy przesłać do organizatorów jedno zdjęcie wykonane przez siebie w Polsce pokazujące piękno polskiej przyrody, ciekawe zabytki lub miejsca związane z historią, czy mile i ciekawie spędzony czas. Ze wszystkich nadesłanych zdjęć komisja konkursowa wybierze laureata nagrody Grand Prix, który uda się w podróż do Krakowa. Dodatkowo, od 29 sierpnia do 7 września 2022 r. na profilu Facebook Instytutu Polskiego w Wilnie odbędzie się głosowanie internautów, którzy wybiorą trzy zdjęcia. Ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe.
Na zgłoszenia i zdjęcia czekamy od 2 czerwca 2022 r. do 28 sierpnia 2022 r.  pod adresem konkursas@instytutpolski.pl. Każdy uczestnik może wysłać jedno zdjęcie, które należy opisać, podając miejsce wykonania zdjęcia, nazwę obiektu, imię i nazwisko autora, a także nazwę profilu na portalu Facebook (jeśli uczestnik takowy posiada). 29 sierpnia 2022 r. wszystkie zdjęcia zgłoszone do konkursu zostaną opublikowane w albumie „Atostogos Lenkijoje / Wakacje w Polsce 2022“ na profilu Facebook Instytutu Polskiego w Wilnie. Głosowanie internautów na najlepsze zdjęcia potrwa do 7 września 2022 r. Wszystkich laureatów, zarówno zdobywcę Grand Prix jak i trzech zdobywców nagród publiczności, poznamy 8 września 2022 r.
Konkurs „Wakacje w Polsce“ to element wieloletniej kampanii promującej atrakcje turystyczne Polski na Litwie realizowanej przez Instytut Polski w Wilnie. W jej ramach na ulicach litewskich miast pojawiały się wielkoformatowe reklamy Polskiej Organizacji Turystycznej i wystawy plenerowe pokazujące ciekawe miejsca w Polsce. Instytut organizuje także wizyty studyjne dla dziennikarzy litewskich mediów. 

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie https://instytutpolski.pl/vilnius/pl/wakacje-w-polsce/ oraz na profilu FB Instytutu Polskiego.
Organizatorem konkursu jest Instytut Polski w Wilnie we współpracy z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Partnerzy medialni: portal „15min.lt”, czasopisma „Keliauk” oraz „Kelionės ir pramogos”, TVP Wilno, radio „Znad Wilii”, portale „ZW.lt” oraz „Wilnoteka.lt”.

REGULAMIN_KONKURSU_WAKACJE_POLSKA_2022

Z satysfakcją ogłaszamy zwycięzców konkursu fotograficznego „Wakacje w Polsce 2022”
Nagrodę główną – weekend dla dwóch osób w Krakowie – zdobyła Lina Vasiliauskienė. Jej zdjęcie wybrali członkowie jury.
Nagrody publiczności za największą liczbę polubień otrzymują: I miejsce Agata Gulecka, II miejsce Meilė Parnarauskienė, III miejsce Eglė Verbel.
Nagrody specjalne, ufundowane przez Samorząd Województwa Warmińskio-Mazurskiego, otrzymują Ieva Lukoševičiūtė, Karolina Lamteva, Asta Andrijauskienė, Vytenis Skendelis i Rimas Bušauskas.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Ze wszystkimi zwycięzcami skontaktujemy się osobiście i poinformujemy o terminie i sposobie wręczenia nagród.
Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej wakacyjnej zabawie. Ogromnie się cieszymy, że tak wielu mieszkańców Litwy właśnie Polskę wybiera za cel swoich wakacyjnych podróży. Mamy nadzieję, że wrażeniami z wakacji w Polsce zechcą się Państwo podzielić w przyszłorocznej edycji konkursu.