22.09.2022 - 12.10.2022 Sztuka, Wydarzenia

Konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Dzieci pragną pokoju!”

Instytut Polski ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci na podstawie wystawy "Mamo, nie chcę wojny!". Celem konkursu plastycznego jest przedstawienie, jak dzieci rozumieją pokój.

Instytut Polski ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci związany z wystawą „Mamo, nie chcę wojny!” Na wystawie zestawiono historyczne rysunki polskich dzieci z 1946 roku, przedstawiające ich przeżycia w czasie II wojny światowej 1939-1945 oraz współczesne rysunki dzieci ukraińskich z 2022 roku, powstałe w czasie trwającej obecnie wojny na Ukrainie.

Celem konkursu plastycznego jest sprawdzenie, jak dzieci rozumieją pokój. Ważne jest dla nas, aby dzieci pokazały nam, dorosłym, w tych pracach, jaka jest ich wizja i rozumienie wolności, zwycięstwa, czasu pokoju. Dzieci to rozwijające się jednostki, a dorośli są ich wychowawcami, odpowiedzialnymi za zapewnienie im godnego świata, w którym mogą bezpiecznie i szczęśliwie dorastać. Pokój bowiem to coś więcej niż brak konfliktu. Te prace pokażą, jak bardzo dzieci potrzebują pokoju.

 

Otwarcie konkursu: 22.9.2022 

Termin składania prac: 12.10.2022

Ogłoszenie wyników: 14.10.2022 

 

→ Prace mogą być wykonane w dowolnej technice;
→ Wiek dzieci biorących udział w konkursie: od 7 do 11 lat;
→ Prace powinny być podpisane: imieniem i nazwiskiem dziecka oraz dopisany wiek dziecka;
→ Rodzice dzieci biorących udział w konkursie wyrażają zgodę na wykorzystanie danych osobowych swoich dzieci w ramach konkursu;
→ Prace plastyczne można przesłać lub przynieść do naszego instytutu: adres: Am Gestade 7, 1010 Wiedeń

 

Nagrody:
Kredki Faber-Castell w spersonalizowanym opakowaniu; książki „Mapy: Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata”, kubki z nadrukiem własnej pracy plastycznej i wiele innych !

→ nagrody można odebrać w Instytucie Polskim w Wiedniu.

Po zakończeniu konkursu wybrane prace dzieci zostaną zaprezentowane na naszej wystawie okiennej w Instytucie Polskim w Wiedniu i wystawie Online na naszej stronie internetowej. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane od 24.10 w budynku parlamentu austriackiego. 

 

Wystawa plenerowa „Mamo, nie chcę wojny!” będzie prezentowana przed Instytutem Polskim w Wiedniu, na placu Am Gestade 7, A-1010, od 22 września, a następnie przeniesiona do budynku Parlamentu Austriackiego. Finisaż wystawy odbędzie się 24 października. Więcej informacji na temat wystawy.


Koncert z rozmową: Dzieła Grażyny Bacewicz, Józefa

Druga odsłona cyklu „Zwischentöne Polen“ przynosi dwa tematy przewodnie. Pierwszy z nich koncentruje się na postaci zamordowanego w 1944 roku przez nazistów kompozytora Józefa Kofflera i tworzy muzyczno-muzykologiczną linię pomiędzy Polską, Ukrainą i Austrią.
29 03.2023 Muzyka, Wydarzenia

Do Lwowa! Wyprawa muzyczno-prawnicza – IMAGO DEI

Festiwal Imago Dei 2023 już drugi raz zaprasza na cykl koncertów „Zwischentöne Polen“ („Odcienie Polski”), podczas którego wybrzmią czołowe polskie zespoły w formatach kompozytorskich portretów.
25 03.2023 Muzyka, Wydarzenia

Leave no traces / Żeby nie było

12 maja 1983 roku Grzegorz Przemyk zostaje pobity na komisariacie w Warszawie, a dwa dni później 19-latek umiera z powodu obrażeń wewnętrznych. Kondukt pogrzebowy zamienia się w demonstrację "Solidarności" przeciwko komunistycznej władzy.
19 03.2023 Film, Wydarzenia