13-01-2021 Aktualności

„Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” – konkurs dla uczniów

Biuro Edukacji Narodowej IPN zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w międzynarodowym konkursie na komiks opowiadający o polskiej historii współczesnej.

Konkurs polega na wykonaniu komiksu w polskiej wersji językowej przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera. Zakres historyczny pracy powinien mieścić się w okresie od roku 1917  do 1990.

Tegoroczna edycja konkursu po raz pierwszy adresowana jest do uczniów wszystkich typów szkół z całego świata. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych: 11–13 lat, 14–16 lat i 17–19 lat. Termin na wysłanie zgłoszeń upływa 12 marca 2021 r. (liczy się data stempla pocztowego).

Więcej informacji o konkursie i zasadach udziału dostępnych jest na stronie Instytutu Pamięci Narodowej: Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie – Edukacja IPN.

 


Skarby Afryki w sercu Polski 🗓

Pasjonująca kolekcja starożytnej sztuki nubijskiej z Faras, odkryta i uratowana przez Polaków na terytorium dzisiejszego Sudanu, obchodzi w tym roku swoje 60-lecie. Z okazji rocznicy Muzeum Narodowe w Warszawie, w którym znajduje się część zbiorów z tego miejsca, przygotowało cykl wydarzeń naukowych i edukacyjnych, które przybliżają ich historię i dokonania polskich archeologów.
08 04.2021 Aktualności

Ogród Pendereckiego 🗓

W pierwszą rocznicę śmierci Krzysztofa Pendereckiego, Instytut Adama Mickiewicza, 29 marca 2021 r. inauguruje powstanie specjalnej platformy cyfrowej PendereckisGarden.pl, która pozwala internautom na całym świecie zapoznać się nie tylko z kompozytorską spuścizną mistrza i jego silnym oddziaływaniem na innych twórców, ale również przybliża Krzysztofa Pendereckiego, jako człowieka pełnego pasji.
29 03.2021 Aktualności, Wydarzenia