11.07.2022 Aktualności

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych uruchomia streamingową platformę filmową 35mm.online, prezentującą polską kinematografię

Instytut Polski w Pekinie informuje, że Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – najstarszy, polski, publiczny producent filmowy –  uruchomiła streamingową platformę filmową https://35mm.online/, prezentującą polską kinematografię.

W przestrzeni cyfrowej platformy 35mm.online https://35mm.online/ znajduje się zbiór blisko 4000 unikalnych, zdigitalizowanych i zrekonstruowanych materiałów filmowych, w tym klasyki fabularne polskiej kinematografii.

Biblioteka 35mm.online jest stale uzupełniana o kolejne zrekonstruowane cyfrowo filmy z zasobów Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Wszystkie filmy prezentowane na platformie 35mm.online są dostępne w jakości full HD i zrekonstruowanych cyfrowo wersjach, w Polsce i również zagranicą. Ponadto materiały filmowe posiadają audio deskrypcję, transkrypcję, napisy w wersji polskiej i angielskiej, a także kompleksowe opisy. Dla użytkowników zagranicznych utworzona została wersja angielska serwisu.

Platforma 35mm.online jest dostępna w wersji aplikacji webowej, mobilnej oraz aplikacji smart TV.

Aktualnie korzystanie z serwisu jest nieodpłatne. Oglądanie filmów z oferty Premium wymaga rejestracji i zalogowania.   

Zachęcamy do eksplorowania bogatej oferty filmowej, wartościowej pod względem artystycznym, edukacyjnym, historycznym i intelektualnym.

Scheduled Aktualności