14.12.2015 Aktualności

Wiersze Jana Twardowskiego – promocja książki

Poezja księdza Twardowskiego jest wyjątkowa - pełna żarliwej wiary, a jednocześnie i humoru, a nawet ironii. Oferuje czytelnikowi w tej samej mierze czas na medytację, jak i czystą radość czytania. Polecamy dwujęzyczną, polsko-rumuńską antologię „Vremea nedespărțirii. Poeme alese / Czas bez pożegnań. Wybór wierszy”, pierwsze w Rumunii wydanie wierszy Jana Twardowskiego. Tłumaczyli Constantin Geambașu i Bogdan Mihai Polipciuc.

Vremea nedespărțirii. Poeme alese / Czas bez pożegnań. Wybór wierszy

Jan Twardowski

wstęp: Aleksandra Iwanowska

tłumaczenie: Constantin Geambașu, Bogdan Mihai Polipciuc

Editura Ratio et Revelatio, Oradea 2015

Książkę można zakupić w dobrych księgarniach w Rumunii lub wysyłkowo, na stronie internetowej wydawnictwa Ratio et Revelatio.

Scheduled Aktualności

27 stycznia – Międzynarodowy Dzień Pamięci o

Na początku grudnia 2022 r. Lidia Maksymowicz, ocalała z niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady w Auschwitz, przyjechała z wisytą do Rumunii, w celu promocji rumuńskiego tłumaczenia swojej książki „Dziewczynka, która nie potrafiła nienawidzić”, opublikowanej przez wydawnictwo BookZone.
27 01.2023 28 01.2023 Aktualności

Nowy album zespołu Riverside 🗓

Niezwykle popularny w Rumunii polski zespół rocka progresywnego, Riverside, wydał nowy album, zatytułowany ID.ENTITY, na którym znalazło się siedem własnych kompozycji.
27 01.2023 Aktualności

Polski film nominowany do Oscara i Cezara

Polski film „Io” otrzymał dwie ważne nominacje – do Oscarów i do Cezarów, obie w kategorii Najlepszy Zagraniczny Film Pełnometrażowy.
26 01.2023 Aktualności