8.08.2017 - 16.08.2017 Muzyka

Najpiękniejsze utwory klasyczne w Sibiu

Na jednym z najpiękniejszych placów Europy koncert „Classic Wonders”, w czasie którego zabrzmią dźwięki muzyki Beethovena, 15 sierpnia poprowadzi w Sybinie polski dyrygent Wojciech Rodek. Wstęp na wydarzenie w ramach festiwalu muzyki klasycznej „Classics for Pleasure” jest wolny.

W programie koncertu, który odbędzie się na Dużym Placu (Piata Mare), znajdą się wybitne utwory Ludwiga van Beethovena: Uwertura „Coriolan”, II Koncert fortepianowy B-dur op. 19 oraz VII Symfonia A-dur op. 92. Dobrze znane rumuńskiej publiczności po raz pierwszy wykonywane będą w interpretacji polskiego dyrygenta.

Wojciech Rodek (ur. 1977 r.) na co dzień jest dyrektorem artystycznym Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie oraz Teatru Wielkiego w Łodzi. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu (2003), obecnie prowadzi także klasę dyrygentury na tej samej uczelni. 
W czasie koncertu w Sibiu pod jego batutą zagra młoda, lecz wysoko ceniona orkiestra kameralna Camerata Regala. Będzie jej towarzyszyła utalentowana rumuńska pianistka Adela Liculescu (ur. 1993 r.).

Udział polskiego dyrygenta w festiwalu współfinansuje Instytut Polski w Bukareszcie. Siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu „Classics for Pleasure”, organizowanego przez Stowarzyszenie Elite Art Club UNESCO, odbędzie się w Sibiu w dniach 14-16 sierpnia 2017 w trzech lokalizacjach: na Dużym Placu, w Sali Thalia oraz Kościele Urszulanek. 

Koncert „Classic Wonders” 15 sierpnia rozpocznie się o godz. 20.00.

Więcej o festiwalu www.classicsforpleasure.ro

from to
Scheduled Muzyka

Koncerty Fernabucco w Bukareszcie 🗓

Polski duet Fernabucco wystąpi podczas trzeciej edycji CellEAST Festival, jedynego festiwalu wiolonczelowego w Rumunii.
12 05.2024 13 05.2024 Muzyka

Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024-2025 – Mamy wspólny

Rumunia i Polska organizują pierwszy raz w historii wspólny sezon kulturalny. Zróżnicowany program zaplanowanych wydarzeń oraz intensywnej wymiany kulturalnej przyczynią się do pogłębienia wzajemnych relacji i przyjacielskich więzi łączących od dawna oba kraje. 3 marca 2024 roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Solidarności Polsko-Rumuńskiej. Organizowane w tym okresie wyjątkowe wydarzenia kulturalne w Warszawie i Bukareszcie były okazją do zaprezentowania programu sezonu szerokiej publiczności.
03 03.2024 31 10.2024 Historia, Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Identyfikacja wizualna Sezonu Kulturalnego Polska-Rumunia 2024-2025 🗓

Identyfikacja wizualna sezonu jest owocem współpracy studentów wydziałów grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i bukareszteńskiego Narodowego Uniwersytetu Sztuki UNArte. Efektem kilkumiesięcznej pracy mieszanych ekip młodych grafików, wspieranych przez swoich wykładowców, jest logotyp inspirowany znakami diakrytycznymi, charakterystycznymi dla każdego z języków. Dopełnieniem identyfikacji jest hasło „Mamy wspólny język”, odwołujące się do języka kultury, który pozwala na głębokie poznanie i porozumienie między ludźmi - w całej ich różnorodności form, środków wyrazu i tradycji.
04 03.2024 31 10.2025 Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia