23.09.2017 Muzyka

Flamenco z Polski na Ethno Jazz Festival

Polski kwartet flamenco - Viva Flamenco, przyjedzie w tym roku do Kiszyniowa. 23 września, podczas festiwalu Ethno Jazz Festival, jednego z największych festiwali w Mołdawii, muzycy zagrają koncert w Filharmonii Narodowej im. Sergheia Lunchevicia.

23 września, godz. 19.00 – Filharmonia Narodowa im. Sergheia Lunchevicia, str. Mitropolit Varlaam 78

Viva Flamenco jest czołowym zespołem flamenco w Polsce, który założony został w 1992 roku przez gitarzystę Michała Czachowskiego. Muzyka, jaką wykonują to wyrafinowana mieszanka flamenco tradycyjnego ze współczesnym, inspirowana kulturą indyjską, arabską oraz jazzem. Barwy i egzotyki dodaje bogate instrumentarium, na które obok gitar składają się tradycyjne instrumenty etniczne.

Repertuar zespołu to żywiołowe kompozycje najbardziej znanych gitarzystów flamenco i tradycyjne, a także własne, zróżnicowane pod względem rytmów i nastrojów. Doskonały efekt artyści osiągają nie tylko dzięki mistrzowskiej grze na instrumentach, ale także dzięki ekspresyjnemu tańcowi i oryginalnym strojom, które dodają plastyczności i sprawiają, że koncert tej grupy staje się także znakomitym widowiskiem na najwyższym poziomie.

Zespół wielokrotnie był laureatem wielu konkursów. Artyści koncertują w Polsce i zagranicą, na najważniejszych festiwalach gitarowych, festiwalach jazzowych, etnicznych i folkowych. Zespół występował zarówno w wielkich salach koncertowych, teatrach i filharmoniach, jak również w małych domach kultury, występując w kameralnym lub w wieloosobowym składzie.

Michał Czachowski – gitara flamenco, cajón

Grzegorz Skiba – gitara flamenco, cajón, palmas

Andrzej Kowalski – gitara basowa

Krzysztof Nowakowski – cajón, palmas

Scheduled Muzyka

Koncerty Fernabucco w Bukareszcie 🗓

Polski duet Fernabucco wystąpi podczas trzeciej edycji CellEAST Festival, jedynego festiwalu wiolonczelowego w Rumunii.
12 05.2024 13 05.2024 Muzyka

Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024-2025 – Mamy wspólny

Rumunia i Polska organizują pierwszy raz w historii wspólny sezon kulturalny. Zróżnicowany program zaplanowanych wydarzeń oraz intensywnej wymiany kulturalnej przyczynią się do pogłębienia wzajemnych relacji i przyjacielskich więzi łączących od dawna oba kraje. 3 marca 2024 roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Solidarności Polsko-Rumuńskiej. Organizowane w tym okresie wyjątkowe wydarzenia kulturalne w Warszawie i Bukareszcie były okazją do zaprezentowania programu sezonu szerokiej publiczności.
03 03.2024 31 10.2024 Historia, Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia

Identyfikacja wizualna Sezonu Kulturalnego Polska-Rumunia 2024-2025 🗓

Identyfikacja wizualna sezonu jest owocem współpracy studentów wydziałów grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i bukareszteńskiego Narodowego Uniwersytetu Sztuki UNArte. Efektem kilkumiesięcznej pracy mieszanych ekip młodych grafików, wspieranych przez swoich wykładowców, jest logotyp inspirowany znakami diakrytycznymi, charakterystycznymi dla każdego z języków. Dopełnieniem identyfikacji jest hasło „Mamy wspólny język”, odwołujące się do języka kultury, który pozwala na głębokie poznanie i porozumienie między ludźmi - w całej ich różnorodności form, środków wyrazu i tradycji.
04 03.2024 31 10.2025 Inne, Kino, Literatura, Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr, Wydarzenia